A A A

iBasso PB3 - zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy do Smartfona

15 marca 2017, 09:00
Firma IBasso proponuje coś nowego - zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy z DAC o nazwie IBasso PB3 oraz pierwsze w ofercie firmy - słuchawki typu IEM – iBasso IT03.
iBasso PB3 - zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy do Smartfona

IBasso PB3 to chyba jeden z niewielu wzmacniaczy na rynku, który oferuje złącze zbalansowane. Warto więc pochylić się nad takim rozwiązaniem, jeśli ktoś poważnie podchodzi do kwestii brzmienia.

Zalety zbalansowanego wzmacniacza jak IBasso PB3 to przede wszystkim.

● Wzmocnienie napięcia wyjściowego jest dwukrotnie większe w porównaniu do zwykłego wzmacniacza bez wyjście zbalansowanego.

● Moc jest czterokrotnie większa od zwykłego wzmacniacza co pozwala osiągnąć lepszy dźwięk oraz większa scenę.

Struktura BTL, która posiada symetryczny obwód

Symetryczne układy iBasso znacznie różnią się od innych rozwiązań dostępnych na rynku. Ogólnie zbalansowany sygnał daje drugi sygnał harmoniczny, powodując, iż nie ma jakiegoś dodatkowego uroku w dźwięku. Chociaż sam dźwięk jest z lepszą dynamiką, wyraźnie głośniejszy, ale ostrość gdzieś zanika i głos ludzki staje się mało wyraźny. W iBasso PB3 nie uświadczymy tych wad, dzięki czemu uzyskujemy naturalny, pełen głębi dźwięk.

Konstrukcja wzmacniacza operacyjnego wraz z buforem zapewnia duży prąd i wysoką moc wyjściową, a maksymalna moc wyjściowa PB3 wynosi aż 480 mW!

Kondensatory specjalnie przystosowane do wymagającego zasilania

W przypadku miniaturyzacji sprzętu audio, filtrowanie zasilania jest najważniejszą sprawą. Im większa jest pojemność kondensatora tym większa intensywność i rozdzielczości niskich częstotliwości.

iBasso w swoim produkcie używa super kondensatora, który jest odpowiednikiem aż 1000 sztuk 470uF kondensatorów elektrolitycznych. Rozwiązuje to doskonale eliminuje problem umieszczania dużych kondensatorów w produktach przenośnych. Dodatkowo opór tego kondensatora jest bardzo mały, z szybszą odpowiedzią na układ oraz dynamikę.

Cena: 1149zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto