A A A

iMac Pro – nowy desktop Apple

6 czerwca 2017, 13:50
Zaprezentowany na konferencji WWDC 2017 Apple iMac Pro ma być najmocniejszym desktopem amerykańskiej marki. Urządzenie będzie skierowane przede wszystkim do profesjonalistów i wymagających użytkowników.
iMac Pro – nowy desktop Apple

iMac Pro to komputer stacjonarny, który mocą obliczeniową przewyższa sprzedawane obecnie Maki Pro. Sprzęt będzie wyposażony w 8-, 10-, a nawet 18-rdzeniowy procesor Intel Xeon. Na pokładzie znajdziemy także specjalny system chłodzący, grafikę Radeon Vega z 16 GB wbudowanej pamięci RAM i przepustowością sięgającą 400 GB/s. Desktop będzie sprzedawany z dyskami SSD do 4 TB oraz różnymi ilościami pamięci RAM - od 32 do 128 GB. Niestety, użytkownik nie będzie miał możliwości jej rozbudowy.

Moc iMaka Pro wynosi 22 teraflopy. Komputer ma cztery porty Thunderbolt 3, 10-gigabitowy Ethernet oraz szybkie gniazdo kart pamięci. Pod względem stylistyki, iMaka Pro ma wyróżniać ciemnoszara aluminiowa obudowa, dopasowana klawiatura oraz myszka.

iMac Pro pojawi się na rynku w grudniu, a w standardowej wersji wyposażenia będzie kosztował 4999 dol. Nie wiadomo, kiedy zawita do Polski, ale najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sharp AQUOS R3 ma trafić do Europy
22 maja 2019
Sharp planuje wprowadzić na europejski rynek najnowszy smartfon Sharp AQUOS R3. Co potrafi ten model? Model AQUOS R3, który w Japonii...Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto