A A A

iMac Pro – nowy desktop Apple

6 czerwca 2017, 13:50
Zaprezentowany na konferencji WWDC 2017 Apple iMac Pro ma być najmocniejszym desktopem amerykańskiej marki. Urządzenie będzie skierowane przede wszystkim do profesjonalistów i wymagających użytkowników.
iMac Pro – nowy desktop Apple

iMac Pro to komputer stacjonarny, który mocą obliczeniową przewyższa sprzedawane obecnie Maki Pro. Sprzęt będzie wyposażony w 8-, 10-, a nawet 18-rdzeniowy procesor Intel Xeon. Na pokładzie znajdziemy także specjalny system chłodzący, grafikę Radeon Vega z 16 GB wbudowanej pamięci RAM i przepustowością sięgającą 400 GB/s. Desktop będzie sprzedawany z dyskami SSD do 4 TB oraz różnymi ilościami pamięci RAM - od 32 do 128 GB. Niestety, użytkownik nie będzie miał możliwości jej rozbudowy.

Moc iMaka Pro wynosi 22 teraflopy. Komputer ma cztery porty Thunderbolt 3, 10-gigabitowy Ethernet oraz szybkie gniazdo kart pamięci. Pod względem stylistyki, iMaka Pro ma wyróżniać ciemnoszara aluminiowa obudowa, dopasowana klawiatura oraz myszka.

iMac Pro pojawi się na rynku w grudniu, a w standardowej wersji wyposażenia będzie kosztował 4999 dol. Nie wiadomo, kiedy zawita do Polski, ale najprawdopodobniej dopiero w przyszłym roku.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto