A A A

iOS 11.4 i nowy typ blokady

11 maja 2018, 12:05
Apple wprowadzi specjalne zabezpieczenie dla iOS-a w wersji 11.4. Na czym będzie ono polegało?
iOS 11.4  i nowy typ blokady

W ostatnim czasie zrobiło się głośno o kontrowersyjnych praktykach, które stosują amerykańskie służby, w celu uzyskania dostępu do smartfonów zmarłych przestępców. Używają do tego celu palca zmarłego lub specjalnego urządzenia o nazwie GreyKey, które za pomocą podłączenia do gniazda Lightning jest w stanie w niedługim czasie złamać każdego iPhone'a. O ile pierwszego procederu nie da się w prostu sposób ukrócić, tak drugi już został mocno ograniczony przez nową funkcję w systemie iOS.

Chodzi o rozwiązanie o nazwie USB Restricted Mode, które będzie dostępne w iOS 11.4. Pozwoli ono na włączenie blokady transmisji danych przez złącze Lightning. jeśli przez co najmniej 7 dni iPhone nie zostanie ani razu odblokowany przez właściciela. Sprawi to, że uzyskanie dostępu do danych na smartfonie będzie znacznie trudniejsze, ponieważ nie będzie on widoczny dla żadnych zewnętrznych urządzeń.

Co ciekawe, funkcja była już testowana w iOS 11.3, jednak nie trafiła do finalnej wersji systemu.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Apple, iPhone
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Coraz częstsze ataki DDoS na firmy
20 maja 2018
Z badania Kaspersky Lab wynika, że jedna trzecia organizacji nie stosuje rozwiązań do ochrony przed atakami DDoS, licząc, że zajmą się tym...


Uniwersalny selfie stick
19 maja 2018
Styl fotografowania otaczającej nas rzeczywistości zmienił się mocno w przeciągu ostatnich kilku lat. Świat współczesnej fotografii trudno...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto