A A A

iOS 14 dla wszystkich iPhone'ów?

27 stycznia 2020, 15:05
Aktualizacje oprogramowania to mocna strona koncernu Apple. W 2020 roku firma ma tego dowieść jeszcze bardziej niż dotychczas.
iOS 14 dla wszystkich iPhone'ów?

Po sieci jeszcze w grudniu minionego roku krążyły doniesienia, iż jest możliwość braku wsparcia w postaci aktualizacji oprogramowania dla niektórych iPhone'ów – chodziło o 6S i SE. Najnowsze informacje rozwiewają te plotki. Apple nie planuje zakończenia wsparcia dla jakiegokolwiek modelu iPhone'a, a przynajmniej nie w 2020 roku.

Co wpłynęło na taką decyzję giganta z Cupertino? Prawdopodobnie fakt, że wiele dużych firm posługuje się 6S i SE jako smartfonami pracowniczymi. Do odbierania telefonów oraz wysyłania maili te iPhone'y są wystarczające – w związku z tym żaden koncern nie potrzebuje inwestować w nowszy sprzęt. Być może Apple otrzymał z firm jakieś informacje na ten temat i stąd decyzja o wsparciu dla wszystkich modeli.

Jeśli chodzi o iOS 14, to bardzo możliwe, że system ten dostanie okrojoną wersję Lite. Chodzi o to, aby utrzymać sprawność pracy starszych urządzeń kosztem ewentualnych ulepszeń. W każdym razie, mimo, że starsze urządzenia oraz oczywiście nowe modele otrzymają aktualizację, nie obejmie ona prawdopodobnie iPadów – mowa tu o Mini 4 oraz Air 2.

fot. Medhad Dawoud/Unsplash


Paula Jeziorska
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto