A A A

iOS 4.2 wydany

23 listopada 2010, 10:01
iOS 4.2 wydany

22 listopada, około 19:00 czasu polskiego, Apple wydało najnowszą aktualizację systemu iOS.

iOS 4.2.1 to aktualizacja wyczekiwana w szczególności przez posiadaczy iPada. Będzie to bowiem pierwsza wersja systemu z gałęzi 4.x, która trafi na tablet Apple. Wśród najważniejszych nowości wymienić należy: usługę AirPrint – pozwalającą na drukowanie dokumentów poprzez sieć bezprzewodową, AirPlay – streaming materiałów audio poprzez sieć wewnętrzną bezpośrednio do głośników. W iPadzie pojawi się również możliwość grupowania aplikacji w katalogach (do 20 pozycji na katalog), multitasking oraz Game Center – funkcje te w pozostałych urządzeniach mobilnych Apple dostępne były od momentu premiery najnowszej wersji iPhone’a.

Aktualizacji doczekała się również aplikacja iWork dla iPada, która do tej pory miała problemy z poprawną współpracą z systemem iOS 4.2. We wszystkich programach z linii iWorks dla iPada pojawiła się również możliwość drukowania.

Największą niespodzianką jest natomiast darmowe udostępnienie funkcji Find My iPhone. Do tej pory była ona dostępna wyłącznie w ramach płatnej subskrypcji usługi MobileMe. Od tej pory każdy posiadacz urządzeń mobilnych Apple z najnowszą wersją systemu będzie mógł bezpłatnie ściągnąć tę aplikację za darmo ze sklepu App Store. Pozwala ona, między innymi, na zlokalizowanie urządzenia w przypadku jego zgubienia lub kradzieży, zdalne jego zablokowanie, usunięcie danych oraz uruchomienie alarmu.

Aktualizacja systemu iOS będzie dostępna z poziomu aplikacji iTunes 10.1.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Motorola P40 – znamy specyfikację
17 lutego 2019
W internecie pojawiła się prawdopodobna specyfikacja nowego urządzenia firmy Motorola. Smartfon może wykorzystać do działania procesor...


Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto