A A A

iOS z Androidem łeb w łeb

22 lipca 2021, 08:20
Użytkownicy telefonów Apple’a są bardziej przywiązani do swoich smartfonów niż właściciele komórek z Androidem.
iOS z Androidem łeb w łeb

Nabywcy iPhone'ów bardziej lojalni

W drugim kwartale 2021 roku w USA aktywowano tyle samo telefonów z systemem iOS, co smartfonów z Androidem – twierdzi firma Consumer Intelligence Research Partners.

Jest to ciekawe ze względu na fakt, że od dawna przewaga Androida była wyraźna. Przez większość kwartałów odsetek nabywców smartfonów z tym systemem utrzymywał się na poziomie 60%.

Według firmy Consumer Intelligence Research Partners sekret tkwi w lojalności. W przypadku urządzeń Apple'a liczba nabywców nowych telefonów pozostała na dotychczasowym poziomie lub wzrosła.

W ostatnim kwartale aż 93% dotychczasowych właścicieli iPhone'ów kupiło nowe modele telefonów Apple'a. W przypadku urządzeń z Androidem ten wskaźnik wyniósł 88%.

Sukces Apple'a jest wynikiem wzrostu lojalności przez kilka ostatnich lat; w przypadku Androida wierność marce pozostała bez zmian.

Wyniki podane przez CIRP bazują na ankiecie wypełnionej przez 500 Amerykanów, którzy aktywowali nowego lub używanego iPhone'a między kwietniem a czerwcem 2021 r. Jest to niewielka próbka, jednak inne raporty sugerują podobny wzrost lojalności wobec iOS-a. W badaniu przeprowadzonym przez SellCell na początku marca 2021 r. wzięło udział ponad 5000 użytkowników smartfonów najpopularniejszych marek. Wyniki były bardzo podobne.

fot. Pixabay


Sebastian Nanasik
Tagi: Android, iOS
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


NVIDIA Charity Stream
6 grudnia 2021
Od 6 do 11 grudnia NVIDIA połączy siły z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto