A A A

iPad - znany, ale niechciany

9 lutego 2010, 13:41
iPad - znany, ale niechciany

O najnowszym "dziecku" firmy Apple - iPadzie napisano i powiedziano już wiele. Dla jednych to "rewolucyjne" urządzenie, a dla innych przerost formy nad treścią. Pewne jest jedno: zaledwie 9 proc. osób, które słyszały o tablecie Apple naprawdę chce go kupić.

Jak z wynika z badań przeprowadzonych przez serwis Retrevo zainteresowanie iPadem jest jak na razie niewielkie.  Zdaniem wielu fachowców tablet nie zasługuje na miano "rewolucyjnego". Brak kamery, brak możliwości korzystania z kilku programów jednocześnie, nieporęczna i niewygodna klawiatura, brak wyjścia HDMI, brak obsługi formatu Adobe Flash, brak standardowego portu USB - wszystko to spowodowało, że urządzenie firmy Apple spotkało się z dosyć chodnym przyjęciem w świecie nowych technologii.

Jeszcze przed premierą iPada 3 proc. ankietowanych zadeklarowało chęć kupna urządzenia, natomiast 35 proc. w ogóle nie słyszało o tablecie i nie miało zamiaru wydawać na niego pieniędzy. 26 proc. respondentów słyszało o urządzeniu, ale nie było im ono potrzebne. Zaś 19 proc. z decyzją o ewentualnym kupnie chciało zaczekać do dnia premiery.

Następnie ankieta została przeprowadzona 27 stycznia, czyli w momencie, kiedy tablet ujrzał światło dzienne. I tak: zaledwie 9 proc. osób stwierdziło, że chce kupić iPada, 52 proc. ankietowanych wiedziało, co to za urządzenie, ale nie miało zamiaru go kupować, 18 proc. osób w ogóle nie wyrażało zainteresowania nowym urządzeniem firmy Apple, a 21 proc. pytanych  stwierdziło, że podejmie decyzję po uzyskaniu szczegółowych informacji.

Co ciekawe, respondentom zadano jeszcze jedno pytanie - zarówno przed, jak i po premierze iPada. Brzmiało ono tak: "Czy na podstawie uzyskanych informacji uważasz, że to urządzenie jest Ci potrzebne?". Przed prezentacją 49 proc. powiedziało, że nie, natomiast po prezentacji "na nie" było aż 61 proc. pytanych.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto