A A A

iPad sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki

16 marca 2010, 10:43
iPad sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki

iPad firmy Apple wejdzie do sprzedaży 3 kwietnia, ale już od kilku dni można składać zamówienia na to urządzenie.  Mimo, że tablet od momentu jego premiery był nierzadko krytykowany, to jednak bardzo szybko znalazł swoich wielbicieli i już teraz sprzedaje się niczym ciepłe bułeczki.

W pierwszym dniu, kiedy uruchomiono program dający możliwość wcześniejszego zamawiania iPada (maksymalnie dwie sztuki na osobę), internauci kupili aż 120 tysięcy egzemplarzy. Pozwoliło to firmie Apple wygenerować 75 mln dolarów. Taki wynik na każdym robi wrażenie, zwłaszcza, że 99,9 proc. osób, które zamówiły iPada nie miały z nim nigdy styczności. Bank inwestycyjny FBR Capital Markets & Co. szacuje, że Apple sprzeda w pół roku 5 milionów iPadów.

Najchętniej kupowaną wersją iPada jest ta, umożliwiająca połączenie  z siecią jedynie za pomocą Wi-Fi . Nieco mniejszym zainteresowaniem cieszą się modele, które oferują dodatkowo dostęp przez komórkową sieć 3G.

Za podstawowy model z 16 GB pamięci trzeba będzie zapłacić prawie 500 dolarów, natomiast wersja z 32GB ma kosztować 599 dolarów. Najdroższy iPad z 64GB wyceniony został na 699 dolarów. Model iPada 3g i WiFi pojawi się w sklepach w późniejszym terminie.

Do sklepów w Niemczech, Francji, Hiszpanii, Włoszech czy Wielkiej Brytanii iPad ma trafić jeszcze pod koniec kwietnia. Wciąż nieznana jest data rozpoczęcia sprzedaży w Polsce. W polskich sklepach iPad ma się pojawić najwcześniej w trzecim kwartale tego roku - informuje "Rzeczpospolita".


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto