A A A

iPady ratują iPhone'y

5 listopada 2021, 11:00
Apple ogranicza o połowę produkcję iPadów, aby zaoszczędzone podzespoły przeznaczyć dla zakładów wytwarzających iPhone'a 13.
iPady ratują iPhone'y

Części brakuje, a święta za pasem

Decyzja o przesunięciu zasobów świadczy jednoznacznie, że kryzys podaży chipów dotyka giganta mocniej niż sądzono. Do produkcji najnowszego flagowca używa się również podzespołów przeznaczonych do starszych urządzeń.

Dotychczas Apple radził sobie z globalnym kryzysem nie najgorzej ze względu na dużą siłę nabywczą oraz długoterminowe umowy z producentami chipów, dostarczającymi koncernowi z Cupertino części kosztem konkurentów.

Szef firmy, Tim Cook, obawia się, że wpływ ograniczeń podaży półprzewodników będzie w bieżącym kwartale bardziej odczuwalny ze względu na sprzedaż świąteczną. Braki podzespołów wpływają negatywnie na większość produktów oferowanych przez firmę.

Urządzenia iPhone 13 są traktowane priorytetowo – klienci są nimi zainteresowani bardziej niż iPadami. Dotyczy to zwłaszcza krajów zachodnich.

Także w Chinach Apple bije rekordy sprzedaży, po części dzięki wypełnieniu luki po Huawei - w ciągu ostatniego kwartału liczba nabywców iPhone'ów zwiększyła się tam o 83%.

Smartfony stanowią ogromną część przychodów amerykańskiego giganta, które w zeszłym roku wyniosły 192 miliardy dolarów wobec „zaledwie" 32 miliardów, które przyniosły iPady.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto