A A A

iPhone 12 pokazany na filmiku

14 września 2020, 08:30
Dzięki przeciekowi poznaliśmy wygląd aparatu oraz – prawdopodobnie – samej obudowy, a także dowiedzieliśmy się o skanerze LiDAR nowego smartfona Apple’a.
iPhone 12 pokazany na filmiku

 

Design bez rewolucji

 

Data premiery iPhone'a 12 jest bliżej nieznana, tak jak specyfikacja telefonu i szczegóły jego konstrukcji. Z najnowszego przecieku znamy jednak wygląd nowego smartfona – użytkownik EverythingApplePro ujawnił bowiem na Twitterze nagranie prezentujące tył urządzenia.

Design telefonu jest minimalistyczny, przypominający poprzedni smartfon Apple'a, iPhone'a 11. Aparat składać będzie się z trzech obiektywów, choć nie wiemy, czy dotyczy to wszystkich wersji , czy jedynie modelu Pro – tak jak miało to miejsce w przypadku „jedenastki".

 

LiDAR, czyli nowe możliwości

 

Obok obiektywów smartfona znajdzie się skaner LiDAR, który Apple już wcześniej użył w przypadku iPada Pro z 2020 roku. To laser, który emitując fale elektromagnetyczne potrafi oszacować rzeczywistą wielkość obiektu znajdującego się w odległości do 5 metrów od telefonu. Nieznane jest jednak jego zastosowanie w nowym urządzeniu Apple'a – w iPadzie Pro przydawał się podczas korzystania z aplikacji Measure, która szacuje wymiary skanowanych przedmiotów. Nie wiadomo, czy Apple postanowi to zmienić, a ze skanera LiDAR uczynić kartę przetargową.

 

Zagadki premiery

 

Tegoroczny iPhone pojawi się później niż zwykle, co wywołuje falę spekulacji i plotek. Jak informują najbardziej zaufane źródła, smartfon może być wyposażony w moduł 5G oraz prawdopodobnie zostanie zaprezentowany wraz z innym modelem Apple'a, oczekiwanym iPhone'em Max i Pro Max. Nie ma jednak jakichkolwiek danych na temat daty premiery, cen urządzeń czy ich dokładnej specyfikacji.

fot. Twitter/EverythingApplePro


Paweł Bartoszewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Firefox 82 do wzięcia
21 października 2020
Fundacja Mozilla przygotowała kolejną wersję swojej przeglądarki WWW.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto