A A A

iPhone 4S oficjalnie zaprezentowany

5 października 2011, 09:50
iPhone 4S oficjalnie zaprezentowany

Apple pokazał światu swojego najnowszego smartfona - iPhone 4S.

We wnętrzu nowego dziecka Apple znajdziemy dwurdzeniowy procesor A5, który jest dwukrotnie szybszy niż poprzednik, a jego możliwości graficzne są czterokrotnie większe. Pomimo nowych komponentów, iPhone 4S ma pracować jeszcze dłużej na świeżo naładowanej baterii. Poprawiono także aparat - ten w iPhone 4S będzie miał rozdzielczość 8 Mpix. Możemy także liczyć na lepszą optykę i nagrywanie materiałów wideo w rozdzielczości 1080p.

Smartfon będzie korzystał z systemu iOS 5, wyposażanego nowe funkcje jak Notification Center umożliwiający szybki dostęp do powiadomień (SMS-y, nieodebrane połączenie etc.). Zagwarantowano także pełną integrację z Twitterem oraz ułatwiono dostęp do aparatu (dostęp od razu z poziomu blokady ekranu). System iOS w wersji 5.0 będzie można pobrać 12 października.

iPhone 4S korzysta z programu Siri, który nie tylko będzie przydatny przy tworzeniu notatek głosowych, ale przede wszystkim będzie pełnił rolę "sztucznej inteligencji", która podpowie nam (dosłownie) jaka jest pogoda, albo co mamy zaplanowane w naszym kalendarzu. Siri, czyli "skromna asystentka", jak samemu określa się ten program, na razie będzie dostępna jedynie w kilku językach. Polskiego brak.

Nowy telefon Apple trafi do sprzedaży w USA 14 października. Najtańszy model będzie kosztował 199 dolarów.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto