A A A

iPhone 5G zgodnie z harmonogramem?

3 kwietnia 2020, 11:15
Faxconn twierdzi, że prezentacje nowych smartfonów Apple'a mogą się odbyć zgodnie z planem, czyli we wrześniu br.
iPhone 5G zgodnie z harmonogramem?

Zarząd Apple'a ma ostatecznie w maju br. zdecydować o premierze nowych telefonów. Wcześniej pojawiały się informacje, że ze względu na specyficzną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, prezentacja planowanych na ten rok iPhone'ow może zostać przełożona na inny czas.

Tym bardziej że firma Faxconn – jeden z głównych partnerów Apple'a w produkcji telefonów – musiała zamknąć swoje fabryki na miesiąc. Kiedy jednak w Azji problem koronawirusa ustąpił, produkcję w zakładzie wznowiono i teraz trwają intensywne prace, by opóźnienie nadrobić. Inżynierowie są optymistami i choć przyznają, że nadgonienie zaległości może im zająć wiele tygodni, to uważają, że wrześniowa premiera się odbędzie.

Kalendarz wprowadzania nowych smartfonów na rynek zwykle wyglądał następująco: próbny montaż rozpoczynano w czerwcu i wtedy identyfikowano wszelkie problemy związane z produkcją. Masowe wytwarzanie urządzeń przypadało na sierpień, tak aby po prezentacjach – zwykle w pierwszej dekadzie września – można było zaspokoić wszystkich chętnych.

W tym roku branża telekomunikacyjna z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się nowego iPhone'a, który ma obsługiwać sieci 5G.

fot. Steve Buissinne – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto