A A A

iPhone 5G zgodnie z harmonogramem?

3 kwietnia 2020, 11:15
Faxconn twierdzi, że prezentacje nowych smartfonów Apple'a mogą się odbyć zgodnie z planem, czyli we wrześniu br.
iPhone 5G zgodnie z harmonogramem?

Zarząd Apple'a ma ostatecznie w maju br. zdecydować o premierze nowych telefonów. Wcześniej pojawiały się informacje, że ze względu na specyficzną sytuację, w jakiej się znaleźliśmy, prezentacja planowanych na ten rok iPhone'ow może zostać przełożona na inny czas.

Tym bardziej że firma Faxconn – jeden z głównych partnerów Apple'a w produkcji telefonów – musiała zamknąć swoje fabryki na miesiąc. Kiedy jednak w Azji problem koronawirusa ustąpił, produkcję w zakładzie wznowiono i teraz trwają intensywne prace, by opóźnienie nadrobić. Inżynierowie są optymistami i choć przyznają, że nadgonienie zaległości może im zająć wiele tygodni, to uważają, że wrześniowa premiera się odbędzie.

Kalendarz wprowadzania nowych smartfonów na rynek zwykle wyglądał następująco: próbny montaż rozpoczynano w czerwcu i wtedy identyfikowano wszelkie problemy związane z produkcją. Masowe wytwarzanie urządzeń przypadało na sierpień, tak aby po prezentacjach – zwykle w pierwszej dekadzie września – można było zaspokoić wszystkich chętnych.

W tym roku branża telekomunikacyjna z niecierpliwością oczekuje na pojawienie się nowego iPhone'a, który ma obsługiwać sieci 5G.

fot. Steve Buissinne – Pixabay

 


Piotr Rabiej
Tagi: Apple, iPhone
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto