A A A

iPhone 6 - droższy o przynajmniej 100 dolarów

15 kwietnia 2014, 15:00
Apple chce, aby kolejna generacja iPhone'ów była jeszcze droższa! Nawet o 100 dolarów.
iPhone 6 - droższy o przynajmniej 100 dolarów

Analityk Peter Misek przekonuje, że podniesienie średniej ceny sprzedaży iPhone'a 6 o 50 dol. zwiększyłoby wskaźnik zysku na akcję aż o 11 proc. Ale Apple niechętnie podwyższa ceny swoich produktów, a konsumenci raczej oczekują ich obniżania.

Misek twierdzi, że tym razem podwyżka może być nieunikniona. Spekuluje się, że iPhone kolejnej generacji będzie cieszył się największa popularnością wśród topowych smartfonów w tym roku. Operatorom komórkowym i tak będzie opłacało się masowo sprzedawać nowe modele, więc podwyżkę cen mogą wziąć na siebie.

Do spekulacji Miska należy jednak podchodzi z dystansem. Przewidywał on m.in. pojawienie się iPhone'a 5S z modułem NFC i 8 różnymi kolorami obudów, a jeszcze w 2011 r. był pewny pojawienia się iPada 2 HD. Nietrafne prognozy obniżają jego wiarygodność.

Niemal pewne jest, że w dalszej części roku Apple zaprezentuje światu dwa nowe smartfony wyraźnie różniące się rozmiarami ekranu. Póki co, nic nie wiadomo na temat ich cen.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto