A A A

iPhone 7 - ile kosztuje jego produkcja

23 września 2016, 07:40
23 września to polska data premiery iPhone'a 7. Z tej okazji warto wspomnieć o ekspertach audycji CNN Money, którzy policzyli, ile kosztuje wyprodukowanie iPhone'a 7. Zebrane przez nich dane są bardzo ciekawe.
iPhone 7 - ile kosztuje jego produkcja

Pod lupę wzięto wersję bez "Plusa", wyposażoną w 128 GB pamięci wewnętrznej. Okazało się, że wartość części składowych najnowszego smartfona Apple wynosi nieco ponad 290 dolarów, czyli około 40 proc. rynkowej ceny iPhone'a 7.

Co się na to składa? Obliczono, że obudowa kosztuje 22 dolary, wyświetlacz 37 dolarów, aparaty 26 dolarów, głośniki 11,5 dolara, a bateria 4 dolary. Najdroższa w produkcji okazuje się płyta główna, którą wyceniono na 74 dolary.

Dla porównania warto przytoczyć podobne obliczenia dotyczące Samsunga Galaxy S7. Analitycy z IHS obliczyli, że wyprodukowanie jednego egzemplarza tego smartfonu kosztuje firmę 225 dolarów.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto