A A A

iPhone X bije na głowę smartfony z Androidem

19 września 2017, 10:40
Nowy supersmartfon Apple , według testów syntentycznych, to najmocniejszy smartfon na rynku.
iPhone X bije na głowę smartfony z Androidem

Najnowszy smartfon Apple sprawdzono między innymi w teście Geekbench. Niemal w każdej próbie osiąga w nim ponad 10 tysięcy punktów. Dla porównania, średni wynik Galaxy Note'a 8, czyli teoretycznie jednego z najmocniejszych urządzeń z Androidem, to nieco ponad 6 tysięcy punktów.

Złudzeń nie pozostawia także benchmark Antutu, w którym iPhone X wykręca nawet 220 tysięcy punktów, podczas gdy dotychczasowy rekordzista, czyli OnePlus 5, szczycił się najlepszym wynikiem równym 180 tysięcy punktów. Jeśli wierzyć tym dwóm testom, iPhone X to nowy król smartfonów, jeśli chodzi o wydajność.

Przypomnijmy, że urządzenie wyposażone jest w układ A11 Bionic. Według przedstawicieli Apple, firma pracowała nad tym chipsetem od trzech lat. Jednostka składa się z sześciu rdzeni. Dwa mocniejsze są uruchamiane tylko przy operacjach wymagających dużej mocy obliczeniowej, a pozostałe cztery, które pracują cały czas, są bardziej energooszczędne niż w poprzedniej generacji. A11 został również wyposażony w zupełnie nowy procesor graficzny.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto