A A A

iPhone nadal królem smartfonów

27 marca 2014, 11:10
W minionym kwartale firma Apple sprzedała 12,8 mln egzemplarzy iPhone’a 5c – wynika z informacji serwisu AppleInsider. To mniej niż zakładano, ale wystarczająco dużo, aby pozostawić w tyle konkurencyjnych producentów.
iPhone nadal królem smartfonów

Szacuje się, że w ostatnim kwartale minionego roku Apple sprzedał 51 mln iPhone'ów. Największy udział w tej liczbie ma oczywiście model 5s, który trafił do rąk 31,9 mln konsumentów. Za nim z wynikiem 12,8 mln uplasował się plastikowy 5c, a na końcu nieco leciwy 4s (6,4 mln). Dane prezentują się świetnie, ale amerykański producent miał nadzieję na coś więcej.

Wiadomo, że największym rozczarowaniem jest sprzedaż modelu 5c. Warto jednak zauważyć, że w tym samym okresie Samsung dostarczył klientom około 9 mln sztuk Galaxy S4, a LG zaledwie 2,3 mln smartfonów G2. Nawet jeśli zsumujemy te liczby, to wynik wciąż będzie gorszy od tego, który ustanowił plastikowy smartfon z systemem iOS. Wciąż bez szans pozostaje w tej batalii Nokia, która sprzedała zaledwie 8,2 mln egzemplarzy smartfonów serii Lumia.

Apple dwoi się i troi, aby sprzedać jak najwięcej iPhone'ów 5c. Wyniki ma poprawić zaprezentowana w ubiegłym tygodniu 8 GB wersja 5c, tańsza od 16 GB o około 60 euro.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto