A A A

iPlus najlepszą usługą mobilnego internetu w Polsce

22 stycznia 2009, 16:27
Operator sieci Plus zyskał najlepszą ocenę wśród operatorów mobilnego internetu w raporcie przygotowanym przez Audytel SA, firmę doradczą specjalizującą się w audycie teleinformatycznym.
iPlus najlepszą usługą mobilnego internetu w Polsce

Raport zawierający m.in. wyniki badań usług czterech operatorów (Polkomtel, PTK Centertel, PTC i P4) został zaprezentowany 21 stycznia br. w Warszawie na konferencji Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Ranking operatorów został opracowany na podstawie ponad 2,5 tys. pomiarów dokonanych w 107 lokalizacjach w 22 polskich miastach.

Polkomtelowi przyznano maksymalną punktację w dwóch kryteriach, dość istotnych z punktu widzenia użytkownika: za prędkość pobierania danych i za stabilność połączenia. Autorzy raportu podkreślili, że usługi tego operatora cechują się największą stabilnością pracy oraz maksymalnymi zanotowanymi wynikami prędkości pobierania, przekraczającymi 5,5 Mbit/s.

Polkomtel zdobył łącznie 95,7 pkt na 100 możliwych. Za nim uplasowali się kolejno: PTK Centertel, PTC i P4. Pierwszą lokatę Polkomtel zdobył również w następujących kategoriach:

  • średnia prędkość pobierania danych (wyniosła 822 kbit/s; przy średniej łącznie dla wszystkich operatorów 700 kbit/s);
  • stabilność połączenia (wskaźnik 76 proc.);
  • największa prędkość przesyłania danych, mierzona w zależności od wielkości miasta (Polkomtel okazał się najlepszy w ośrodkach liczących 50–250 tys. mieszkańców. [766 kbit/s] i większych [898 kbit/s])
  • najlepsza średnia prędkość przesyłania danych wewnątrz pomieszczeń (890 kbit/s).

Poniższy wykres przedstawia liczbę punktów zdobytych przy pomiarze parametrów usług mobilnego dostępu do internetu przeprowadzonym przez firmę Audytel u badanych operatorów.

Źródło: Informacja prasowa


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto