A A A

iRobot Roomba i7+ rusza sprzątać polskie mieszkania

6 lutego 2019, 09:15
Na polskim rynku debiutuje najnowszy odkrurzacz-robot firmy iRobot, mowa o Roomba i7+. Co potrafi najnowsza generacja tego sprzętu?
iRobot Roomba i7+ rusza sprzątać polskie mieszkania

Technologia Imprint Smart Mapping sprawia, że robot uczy się planu mieszkania oraz nazw pomieszczeń. Zapewnia to użytkownikowi m.in. lepszą kontrolę nad tym, które miejsca w określonym czasie mają być sprzątane. Robot uczy się każdego pomieszczenia i jest w stanie zapamiętać do 10 planów kondygnacji, więc można go efektywnie używać na wielu poziomach budynku, a nawet w różnych domach. Z kolei opatentowany system iAdapt 3.0 nawiguje pracą iRobota Roomba serii i7 w oparciu o technologię vSLAM, aby efektywnie poruszał się i wiedział gdzie już był, a które obszary wymagają jeszcze posprzątania. Dodatkowo rozwiązanie to zapewnia bieżące adaptowanie się do zmiennych warunków otoczenia, aby robot znajdował optymalną ścieżkę i rejestrował obszary, które mogą być posprzątane (np. gdy odsuniemy fotel).

Roboty odkurzające Roomba i7 współpracują z asystentami głosowymi i są jedynymi robotami odkurzającymi, które można głosowo wysłać do odkurzenia konkretnego pomieszczenia. Gdy przykładowo powiemy "Ok Google, posprzątaj pokój dzienny", Roomba i7 samodzielnie wyruszy w drogę do danego pomieszczenia, aby je posprzątać. Po skończonej pracy robot wróci do stacji dokującej, aby naładować akumulator, a w przypadku modelu ze stacją Clean Base również samodzielnie opróżnić zbiornik robota.

Dzięki jedynej stacji dokującej Clean Base zebrane przez robota zabrudzenia są automatycznie gromadzone w szczelnym worku. Kiedy instalowany w stacji Clean Base worek zapełni się aplikacja iRobot HOME wyświetli na ekranie urządzenia mobilnego odpowiedni komunikat. Wymienny worek jest prosty w obsłudze i jest w stanie pomieścić zawartość około 30 zbiorników robota.

Cechą wyróżniającą roboty Roomba jest zastosowanie w głowicy czyszczącej dwóch szczotek. Ich współpraca sprawia, że są w stanie efektywnie wyczyścić wszystkie rodzaje podłóg. Podobnie jak inne modele firmy, również modele Roomba serii i7 posiadają ruchomą głowicę czyszczącą, która dostosowuje swoją wysokość do podłoża. Pierwsza ze szczotek odpowiada za rozbijanie i rozluźnienie zabrudzeń, a druga poruszając się w przeciwnym kierunku ma za zadanie podniesienie i wciągnięcie zabrudzeń z pomocą siły ssącej. Zastosowanie w robotach Roomba serii i7 elastyczniej, gumowej powłoki szczotek sprawia, że lepiej przylegają one do podłoża i efektywniej zbierają wszelkiego rodzaju zaburzenia.

 

 

Niski profil robotów Roomba i7 pozwala im na czyszczenie przestrzeni pod meblami, a wykorzystanie filtra o wysokiej wydajności na wyłapanie 99 procent pyłków, cząstek pleśni, roztoczy kurzu i alergenów - tak przynajmniej twierdzi producent.

Technologia Dirt Detect sprawia, że roboty Roomba serii i7 stale poszukują obszarów wymagających większej uwagi. Ich czujniki stale monitorują ilość zbieranych zabrudzeń, aby wykryć obszary, na których znajduje się ich więcej.. Po skończonym cyklu pracy Roomba serii i7 w aplikacji iRobot HOME udostępni raport Clean Map, który pokaże obszar, na którym pracował robot oraz miejsca aktywacji systemu Dirt Detect

Roboty odkurzające Roomba serii i7 dostępne są w sugerowanych cenach:

iRobot Roomba i7 - 4199 zł

iRobot Roomba i7+ (ze stacją Clean Base) - 5399 zł

Stacja Clean Base będzie niebawem dostępna jako osobne akcesorium do modelu Roomba i7.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: roboty, Roomba
Ocena:
Oceń:
Komentarze (4)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
panaho
11 lutego 2019, 01:49
majakozlak napisał(a): No patrze na to z dużym entuzjazmem bo mój roomba nie nawalił do tej pory, pracuje na harmonogramie już rok mija. Przede wszystkiem doceniam komfort, że jest samoobsługowy i sobie wracam do domu na gotowe. aten nowy wydaje się jeszcze bardziej samodzielny Dorota Sz napisał(a): nie porysował./obijał mebli Maja? to mnie zawsze zastanawiało? ains napisał(a): Rewelacja z tego co czytam. Miałam już kiedys jedną roombę przez długi czas i byłam mega zadowolona. (Dorota Sz - nigdy u mnie nie obijał mebli) Widzę, że czas zastanowić się nad zakupem nowej roomby. Coś mi tu śmierdzi  :drapanie:
avatar
ains
10 lutego 2019, 17:54
Rewelacja z tego co czytam. Miałam już kiedys jedną roombę przez długi czas i byłam mega zadowolona. (Dorota Sz - nigdy u mnie nie obijał mebli) Widzę, że czas zastanowić się nad zakupem nowej roomby.
avatar
Dorota Sz
7 lutego 2019, 11:16
nie porysował./obijał mebli Maja? to mnie zawsze zastanawiało?
avatar
majakozlak
7 lutego 2019, 11:11
No patrze na to z dużym entuzjazmem bo mój roomba nie nawalił do tej pory, pracuje na harmonogramie już rok mija. Przede wszystkiem doceniam komfort, że jest samoobsługowy i sobie wracam do domu na gotowe. aten nowy wydaje się jeszcze bardziej samodzielny
Najnowsze aktualności


Nowe modele firewalli FortiGate
19 lutego 2019
Fortinet poinformował o wprowadzeniu na rynek firewalli FortiGate następnej generacji (NGFW – Next Generation Firewall), obejmujących modele...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto