A A A

iTunes Music Store oficjalnie w Polsce

29 września 2011, 08:46
iTunes Music Store oficjalnie w Polsce

Wczoraj w godzinach wieczornych zadebiutował polski sklep iTunes Music Store.

Polacy mogą od teraz kupować cyfrową muzykę przez kolejny kanał dystrybucji cyfrowej - sklep iTunes, który za granicą od wielu lat jest jednym z najpopularniejszych tego typu rozwiązań. Obecnie za pojedynczy utwór należy zapłacić 0,99 Euro, a ceny całych albumów wahają się w granicach od 5 do 17 Euro, przy czym zdecydowana większość z nich dostępna jest za 9,99 Euro. Są to takie same ceny jak w pozostałych krajach Strefy Euro. Sprawiają one, że cyfrowa dystrybucja w wykonaniu Apple'a cenowo porównywalna jest z kosztem zakupu większości tradycyjnych albumów.

Wraz z iTunes Music Store Polacy otrzymali również dostęp do cyfrowych książek w ramach usługi iBookstore. Niestety, obecnie nie ma możliwości wypożyczania w Polsce filmów. Jednak bardzo możliwe, że wraz z upływem czasu taka funkcja również się pojawi, bowiem w regulaminie usługi znalazły się stosowne zapisy na jej temat.

Oprócz Polski, iTunes zadebiutował również w 11 innych krajach, wśród których znaleźć można m.in. Bułgarię, Czechy, Węgry, Słowację czy Słowenię.

iTunes Music Store dostępny jest z poziomu aplikacji iTunes, iPhonów, iPodów oraz iPadów.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto