A A A

ideapad Y700 - gamingowy notebook z Intel RealSense

14 marca 2016, 10:00
Na rynku zadebiutował gamingowy laptop ideapad Y700 z ekranem mającym 15-cali oraz technologią Intel RealSense. Czy rozwiązanie autorstwa Intela może przydać się graczom?
ideapad Y700 - gamingowy notebook z Intel RealSense

Na pierwszym planie pojawia się klawiatura AccuType z dwustopniowym podświetleniem diodami LED świecącymi w kolorze czerwonym oraz bezramkowy ekran wykonany w technice IPS wyświetlający obraz jakości Full HD lub UHD.
We wnętrzu tej gamingowej maszyny ukryty jest najnowszy, czterordzeniowy procesor Intel szóstej generacji oraz mocna karta graficzna nVidia GeForce GTX 960M z 4 GB pamięci. Laptop, w zależności od wybranej konfiguracji, oferuje do wykorzystania 4, 8 lub 16 GB szybkiej pamięci RAM typu DDR4.

Producent zadbał też o pojemny dysk twardy 1TB, a także konfigurację z dodatkowym dyskiem SSD 128 lub 256 GB. Warto dodać, że całość chłodzona jest zaawansowanym system chłodzenia, który dba o stabilność pracy systemu. Maszyny pracują pod kontrolą systemu Windows 10.

Lenovo ideapad posiada dwa głośniki JBL o mocy 2W każdy umiejscowione na tyle obudowy oraz 3W Subwoofer znajdujący się na jej spodzie. Głośniki wspiera technologia Dolby Home Theater. Laptop sprawdzi się zatem nie tylko jako maszyna do gier, ale będzie rozwiązaniem dla kina domowego lub innej multimedialnej rozrywki. Obraz można także wyświetlać na ekranie poprzez złącze HDMI lub bezprzewodowo, korzystając z technologii firmy Intel - WiDi. Do stremowania materiałów wideo z sieci oraz długich godzin rozgrywek zespołowych Lenovo ideapad Y700 posiada kartę sieciową Gigabit LAN oraz moduł WiFi 802.11 a/c.

Oprócz tego laptop wyposażono w dwa gniazda USB 3.0, jedno USB 2.0 z możliwością ładowania, czytnik kart pamięci 4-w-1, gniazdo combo do podłączenia słuchawek z mikrofonem oraz złącze HDMI do podłączenia zewnętrznego monitora lub telewizora.

Z technologią Intel RealSense, podobną w działaniu do ludzkiego wzroku, współpracuje wiele aplikacji, dzięki którym można prowadzić wideokonferencje w 3D, sterować komputerem przy użyciu gestów, tworzyć modele 3D i korzystać z wielu innych atrakcyjnych funkcji. W prowadzeniu wideokonferencji na zupełnie pomoże aplikacja Personify. Możemy pokazać rozmówcom tło tak jak podczas tradycyjnej wideokonferencji lub je ukryć, aby widzieli tylko nas. Z pomocą kamery możemy także sterować komputerem przy użyciu gestów w zupełnie nowy sposób, np. przewijając stronę w górę i w dół, odtwarzać wideo, a także korzystać z wielu innych funkcji.

Technologia Intel RealSense służy także do tworzenia obrazów 3D i działa najlepiej, kiedy znajdujemy się w odległości około metra od kamery. Skanowanie twarzy, trójwymiarowy model postaci, czy tworzenie niepowtarzalnej rzeźby nabiera teraz nowej jakości, zwłaszcza gdy później ogląda się nagraną animację lub skorzystamy z bezpiecznego logowania się do urządzenia poprzez rozpoznawanie twarzy.

Prawdziwy gracz nie skupia się oczywiście tylko na komputerze. Równie ważnymi elementami są dobrej jakości słuchawki i mysz o czym pamiętali inżynierowie Lenovo. Użytkownik ideapad Y700 ma możliwość wyposażenia swojego zestawu w słuchawki, pracujące w systemie dźwięku przestrzennego 7.1 z podłączanym mikrofonem, profesjonalną mysz z ośmioma programowalnymi przyciskami i możliwością zmiany wagi o rozdzielczości sensora do 8200 dpi, jak też w zewnętrzną, programowalną klawiaturę mechaniczną, która z pewnością przyda się przy dłuższych, bardziej zaawansowanych rozgrywkach. Całość zestawu można zapakować do poręcznego i stylowego plecaka Lenovo Y Active Gaming Backpack, gdzie znajdzie się też miejsce na rzeczy osobiste, a wszystko to utrzymane w jednakowej stylizacji intrygującego Y.

Lenovo Y700-15ISK z kamerą 3D Intel® RealSense dostępny jest w sklepach w cenie od 3649 zł.

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: Lenovo, Intel
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto