A A A

"Supersmartfon" BlackBerry w drodze

1 lutego 2012, 11:33
"Supersmartfon" BlackBerry w drodze

Za pośrednictwem serwisu CrackBerry, w sieci pojawiło się pierwsze zdjęcie "supersmartfona" BlackBerry. Urządzenie wygląda obiecująco, a swoją premierę może mieć jeszcze w tym roku.

Kanadyjskiemu producentowi nie wiedzie się najlepiej. Konsumenci rezygnują z niemodnych już terminali z fizyczną klawiaturą QWERTY. Na topie są obecnie smartfony z dużymi dotykowymi ekranami i przyjazne systemy operacyjne z ogromnym zapleczem darmowych aplikacji. RIM powinno postawić wszystko na jedną kartę i poważnie odmienić swoje portfolio. Niezbyt udany Torch 9860 to zdecydowanie za mało, aby zabrać konkurencji ułamek amerykańskiego i światowego rynku.

Telefon z powyższego zdjęcia ma zdecydowanie większe szanse na komercyjny sukces. Ogromny dotykowy ekran w połączeniu z elegancką i smukłą obudową brzmią obiecująco. Producent zapowiada również radykalne zmiany w interfejsie użytkownika. Na pokładzie nie zabraknie ponadto aparatu z lampą błyskową, kamerki do wideorozmów i mocnego procesora. Bardzo prawdopodobne, że tym ostatnim będzie OMAP5 albo któryś z nowych Snapdragonów.

Użytkownicy nie powinni martwić się o specyfikację smartfona. Wszystkie urządzenia RIM są świetnie zoptymalizowane, dzięki czemu działają płynnie i stabilnie. Najważniejszy będzie jednak system operacyjny i interfejs użytkownika. Mam nadzieję, że producent idealnie dopasuje go do ekranu dotykowego i przedstawi w nowoczesnej formie.


Jakub Płaza
jakub.plaza@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto