A A A

"Tylko dla idiotów" - zobacz tę stronę

4 czerwca 2009, 14:42
Na kilku forach internetowych rozgorzała dyskusja na temat bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Skąd taki mało popularny temat? Wszystko za sprawą witryny Tylko dla idiotów, która w dość obrazowy sposób przedstawia wyczyny tytułowych idiotów na torach i w miejscach, gdzie przecina je asfaltowa droga.
"Tylko dla idiotów" - zobacz tę stronę

Filmy zamieszczone na łamach serwisu szokują (delikatnie mówiąc) niezbyt rozsądnymi zachowaniami zarówno kierowców, jak i pieszych na przejazdach kolejowych. W rolach głównych zobaczymy między innymi mieszkańców kraju nad Wisłą. Uwagę zwraca przede wszystkim pełny ludzi autokar PKS, który przy zamykającym się przejeździe próbuje w ostatniej chwili przejechać przez tory, oraz przebiegający w niedozwolonym miejscu mężczyzna (przejeżdżający skład kolejowy dosłownie "zdejmuje" mu buta z nogi).

Filmów będzie z pewnością przybywać dzięki zaimplementowanej funkcji Zaproponuj film, nowy klip może zatem zgłosić każdy internauta. Zachęcamy do obejrzenia witryny i podzielenia się swoimi spostrzeżeniami bądź nagraniami. W końcu na temat bezpieczeństwa nigdy nie za wiele, zwłaszcza że pod kołami pociągów giną rocznie setki ludzi.

Film, przejazd kolejowy

(kliknij zdjęcie, aby obejrzeć film)

Zaciekawiło nas także, skąd pomysł na taką kampanię i kto jest jej autorem. Po nazwie firmy, która zaprojektowała witrynę, trafiliśmy na stronę PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Trzeba przyznać, że to dość ciekawy sposób na promowanie bezpieczeństwa. Nie tak dawno w podobny sposób policja ostrzegała motocyklistów, hasło na bilboardach brzmiało: Idzie wiosna, będą warzywa.

Źródło: Informacja własna


Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto