A A A

webOS 2.0 - poprawiona wersja LG Smart TV

22 grudnia 2014, 07:00
Podczas międzynarodowych targów CES, które odbędą się od 6 do 9 stycznia w Las Vegas, firma LG Electronics (LG) zaprezentuje nową linię telewizorów wyposażonych w Smart TV z systemem webOS 2.0.
webOS 2.0 - poprawiona wersja LG Smart TV

LG webOS 2.0 został zaprojektowany tak, by jeszcze bardziej uprościć kluczowe funkcje współczesnych telewizorów. Dodatkowo LG współpracuje z dostawcami treści takimi jak Filmbox Live, Amazon czy Netflix (w Polsce te konkretne usługi nie są dostępne).

System webOS został stworzony w odpowiedzi na rosnące frustracje związane ze skomplikowaną obsługą nowoczesnych telewizorów. Zespół LG postanowił zrobić coś, by korzystanie z nich znów stało się łatwe. Podczas tworzenie webOS skoncentrowano się na trzech głównych cechach - proste połączenie, proste przełączanie i proste odkrywanie.

WebOS 2.0 oferuje długą listę ulepszeń i dodatkowych opcji - czas uruchamiania został zredukowany o niemal 60 proc.. Użytkownicy mogą dostrzec różnicę, np. przy okazji przełączenia ekranu głównego na YouTube, którego czas ładowania skraca się o nawet 70 proc..

Nowością w wersji webOS 2.0 jest także opcja "Moje kanały", która pozwala użytkownikom tworzyć własne zakładki z ulubionymi programami i aplikacjami na pasku głównym. Dodatkowo szybkie menu daje możliwość dostosowania ustawień telewizora bez potrzeby przerywania oglądanego filmu czy programu, a opcja Input Picker pozwala na parowanie urządzeń, które są natychmiastowo rozpoznawane i gotowe do działania.

- Dzięki najnowszym funkcjom wprowadzonym do wersji webOS 2.0, odczucia klientów są lepsze, a korzystanie z telewizora stało się jeszcze prostsze i bardziej intuicyjne - powiedział In-kyu Lee, wiceprezes oraz szef oddziału ds. telewizorów i monitorów w dziale LG Electronics Home Entertainment.

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
mhlaski
28 grudnia 2014, 16:11
świetny, intuicyjny system, mam go w modelu LG smart, i cieszę się że nie kupiłem szarpa. a na dodatek powiem że porównywałem z tym co ma sharp i samsung i philips i webOS jest jak na razie wg mnie najbardziej prostym, nieskomplikowanym system którego nawet dziadek się nauczył w 15 min. [color=#FF0000]Proszę poprawić pisownię i używać opcji edytuj, a nie pisać posta pod postem.[/color] [color=#32CD32]Lexan[/color]
Najnowsze aktualności

Mały brexit Wielkiej Brytanii
21 października 2019
Rząd Wielkiej Brytanii wycofuje się z projektu blokady wiekowej, ograniczającej mieszkańcom wysp dostęp do pornografii.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto