Optymalizacja dysku

Chcesz, by ulubiona gra szybciej się uruchamiała (nawet kosztem wolniejszego uruchamiania się pozostałych programów)? Jest na to sposób. W oknie głównym UtlimateDefraga z menu Tools wybierz Options.


W oknie Options, pod zakładką General wybierz z listy Drives dysk, na którym jest zainstalowana gra, jaką chcesz zoptymalizować. Następnie w sekcji High Performance zaznacz pole wyboru Custom> i kliknij Select files.


W oknie Select files po prawej stronie wybierz, zaznaczając odpowiednie pole wyboru, np. folder z grą i kliknij przycisk <<.
Folder gry zostanie dodany do listy optymalizacyjnej. Kliknij OK i jeszcze raz OK. Dalej postępuj tak jak w poprzednim warsztacie w krokach 5 i 6, z tą różnicą, że zamiast plików w formacie PST teraz zoptymalizowany zostanie oczywiście wskazany przez ciebie folder z grą.


W analogiczny sposób możesz ułożyć w najszybszym obszarze dysku dowolny plik.
