A A A

Optymalne fotografie

PC Format 10/2018
Aby poprawić zdjęcia z wakacji, nie tracąc przy tym zbyt wiele czasu, warto użyć narzędzia Photo Optimizer 2018. Pełną wersję tej aplikacji znajdziesz na naszym DVD. Sebastian Malinowski


Tegoroczne wakacje, mimo że przeszły już do historii, pozostają z nami utrwalone na zdjęciach. Gdy za oknem pogoda nie dopisuje, czas ten możesz spożytkować i zająć się wykonanymi latem fotografiami. Na początek trzeba zrobić porządek, usunąć powtarzające się ujęcia i takie, które nie nadają się do pokazywania. Natomiast kadry z wadami należy poddać korekcji – i do wykonania tego zadania polecamy program Photo Optimizer 2018. Wyjątkowo intuicyjny interfejs w połączeniu ze świetnymi rezultatami działania sprawiają, że narzędziem tym w krótkim czasie poprawisz wiele zdjęć i będziesz mógł pochwalić się nimi rodzinie i znajomym.

Automatyczna korekcja fotek

Efekty poprawiania zdjęć programem Photo Optimizer widoczne są natychmiast – jedno kliknięcie i zoptymalizowane zdjęcie zostaje zapisane na dysku.


Po wybraniu zdjęć do poprawy (za pomocą przycisków Dodaj plik lub Dodaj katalog) w dolnej części wyświetlają się ich miniatury (1), a w głównym obszarze okna pojawia się podgląd aktualnie edytowanej fotografii (2).


Zdjęcie wyświetlone w obszarze podglądu jest podzielone (3). Po lewej stronie widać oryginał, po prawej wersję po korekcie. Po obu stronach widoczne są strzałki służące do przeskakiwania pomiędzy slajdami.


Poniżej znajduje się przycisk Automatyczna optymalizacja (4), dzięki któremu poprawisz zdjęcie, wybierając z rozwijanego menu jeden z trybów.


Z prawej strony widać przycisk Zapisz plik (5), który służy do zachowania zmodyfikowanego zdjęcia na dysku (uwaga, oryginalny plik zostanie nadpisany!). Jeśli efekt modyfikacji cię nie zadowala, użyj przycisków Cofnij lub Cofnij wszystko (6), aby przywrócić oryginalny wygląd zdjęcia.


Po prawej stronie do dyspozycji jest zasobnik, zawierający grupy funkcji służących do modyfikowania zdjęcia (7). Funkcje korygujące znajdziesz w rozwijanej grupie Korekcja kolorów. Po jej wybraniu wyświetli się zestaw suwaków, którymi możesz zmieniać m.in. jasność i kontrast obrazu, nasycenie kolorów i parametr gamma.


Kolejne rozwijane grupy pozwalają obracać i odbijać zdjęcie w pionie lub w poziomie, kadrować, zmieniać rozmiar obrazu oraz tworzyć wydruki.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Efektowna obudowa na pilota
17 czerwca 2019
Wydajne podzespoły wymagają porządnej oprawy. Genesis Irid 400 RGB to nowy model obudowy, który może przypaść do gustu miłośnikom...


Monitor graficzny BenQ PD2720U
17 czerwca 2019
BenQ wprowadza na polski rynek nowy monitor graficzny z serii Pro Designer – model PD2720U. Zaprojektowano go z myślą o pracy kreatywnej czyli...
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 4/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto