A A A

Osobisty notatnik

PC Format 8/2017
AllMyNotes Organizer Deluxe to aplikacja do przechowywania wszelakich informacji. Program pozwala tworzyć, porządkować i wyszukiwać notatki, ma także wbudowany edytor tekstu oraz terminarz, który powiadamia o zbliżających się ważnych datach. Sylwester Żochowski


Program organizuje notatki w oparciu o strukturę drzewa. Informacje można umieszczać w wybranych folderach, które można następnie „pokolorować”. Dane zmodyfikujesz, przeniesiesz, a nawet zaszyfrujesz. Aplikacja wyposażona jest w wyszukiwarkę, generator haseł i alarm. AllMyNotes Organizer importuje dane z plików formatu RTF, CSV, TXT, HTML, Evernote (.enex) i KeyNote (.knt). Umożliwia też eksport danych do formatów RTF, HTML i TXT. Program nie wymaga rejestracji, po zainstalowaniu uruchomi się od razu w pełniej wersji Deluxe. Aplikacja działa w Windows od XP do 10.

Ergonomiczny interfejs po polsku


Za pomocą skórek można dopasować wygląd okna programu do własnych upodobań. Interfejs jest całkowicie spolszczony i bardzo prosty w obsłudze.

Błyskawiczne wyszukiwanie tekstu


Możliwość globalnego przeszukiwania zawartości wszystkich zgromadzonych w bazie notatek. Dodatkowo dostępna jest funkcja znajdź/zmień z automatycznym wyróżnianiem odnalezionego tekstu.

Edytor o dużych możliwościach


Procesor tekstu pozwala dowolnie formatować wprowadzany tekst, zmieniać krój czcionek, dodawać tabele i sortować w nich dane, dodawać załączniki, pola wyboru i aktywne odnośniki do stron WWW. Ma również funkcję automatycznego obliczania wpisanych działań matematycznych.

Czytelna prezentacja danych


Przechowywane informacje są uporządkowane w folderach. Struktura drzewa pozwala szybko odnaleźć folder, w którym przechowywana jest potrzebna notatka, jest też możliwość oznaczania folderów ikonami i kolorowania pojedynczych folderów lub ich grup (zarówno teł, jak i nazw).

Alarmy i powiadomienia


Z myślą o osobach zabieganych lub zapominalskich dodano możliwość umieszczania alarmów bezpośrednio w tekście dokumentów i podłączania powiadomień do notatek.

Tworzenie backupu danych


Dostępna jest funkcja automatycznego tworzenia kopii zapasowej zebranych w programie danych. Backup może być wykonywany w określonych odstępach czasowych. Usunięte dane wędrują do kosza, z którego można je w razie potrzeby szybko odzyskać.

Wbudowany generator silnych haseł


Funkcja dodatkowa – generator silnych haseł pozwoli utworzyć bezpiecznie hasło, które będziesz mógł wykorzystać np. podczas rejestrowania kont w internecie.

Wybieranie numerów z notatek


Funkcja wybierania numeru Skype – klikając numer zawarty w notatce i trzymając jednocześnie wciśnięty klawisz Ctrl, uruchomisz moduł, który przekaże wskazany numer bezpośrednio do komunikatora Skype.

Szybki dostęp do głównych funkcji


Ikona programu stale dostępna jest w systemowym zasobniku. Zapewnia ona dostęp do okna głównego aplikacji i wyszukiwarki, pozwala szybko tworzyć foldery i notatki np. z porcji tekstu skopiowanej bezpośrednio ze strony WWW.Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto