A A A

Pakiet świątecznej rozrywki

PC Format 1/2017
W grudniu proponujemy odrobinę rozrywki. W zebranym przez nas zestawie gier znajdą coś dla siebie zarówno zwolennicy łamigłówek, gier zręcznościowych i symulatorów, jak i stratedzy oraz fani gier retro. M. Piotrowski, S. Malinowski

Path of Exile


Weź dynamiczną akcję rodem z Diablo, dodaj szczyptę klasycznego RPG-a fantasy, po czym zalej wszystko sosem sieciowej rozgrywki znanej z tytułów MMO i udostępnij grę za darmo – oto istny megahit, Path of Exile, w pełnej krasie. Do wyboru jest siedem klas postaci, co wraz z olbrzymim światem do zbadania, niezliczonymi zadaniami, pokaźnym i zróżnicowanym arsenałem, niezłą oprawą graficzną i możliwością gry ze znajomymi czyni z tytułu nad wyraz smakowity kąsek.

Wolfenstein


Enemy Territory powstało jako sieciowy dodatek do niezłego Return to Castle Wolfenstein. Popularnością przebiła jednak drugą część legendarnej serii, stając się ikoniczną sieciową strzelanką. I choć od jej darmowego udostępnienia przez firmę Activision minęło już ponad 10 lat, klasyczna rozgrywka w czasach II wojny światowej, z teatrem działań rozciągającym się od Afryki po Europę i piątką klas postaci wciąż cieszy się sporą popularnością. Widać to choćby po liczbie dostępnych serwerów, w tym także tych polskich, i grasujących na nich graczy spragnionych sieciowych emocji. Tych jest mnóstwo, bo dzięki udostępnieniu fanom edytora, a później i kodu źródłowego gra cały czas otrzymuje nową zawartość. Jeśli więc jesteś gotowy stanąć po jednej ze stron konfliktu – aliantów bądź państw Osi – i wcielić się w inżyniera, medyka, szpiega, zaopatrzeniowca albo zwykłego żołnierza, to ruszaj do boju.

Stronghold Kingdoms


W dawnej Europie nie żyło się łatwo, o czym możesz przekonać się w tej strategii online. Zbudujesz własną twierdzę i stworzysz królestwo, wcześniej jednak musisz rozbudować wioskę, zadbać o rozwój nauki, handlu i rolnictwa, o wykwalifikowaną armię i o zaplecze ekonomiczne. Jakby tego było mało, musisz cały czas mieć się na baczności, bo otaczające cię królestwa innych graczy wcale nie muszą być przyjaźnie nastawione.

Free Chess


Gra królów, rozrywka dla strategów, tytuł prawdziwie nieśmiertelny… wiesz już, o czym mowa? Tak! To stare dobre szachy w wydaniu cyfrowym.

123 Free Solitaire


Czy istnieje lepszy zabijacz czasu niż pasjans? Pewnie nie, ale ten systemowy może się szybko znudzić. Z pomocą przychodzi wówczas 123 Free Solitaire. W tym zestawie znajdziesz aż 12 odmian pasjansa – od tego tradycyjnego, przez Spider, Klondike i Diplomat, aż po FreeCell. Różnorodność potęguje siedem stylów kart oraz kilka stołów do wyboru. Dzięki zaawansowanemu algorytmowi tasującemu nie ma mowy, by kilkakrotnie pojawił się taki sam pasjans do ułożenia.

Classic Sudoku


Choć stosunkowo młode, Sudoku szybko stało się jedną z najpopularniejszych łamigłówek na świecie. Classic Sudoku to darmowa gra, która do złudzenia przypomina swój papierowy pierwowzór. Zaletami tej wersji są niepowtarzające się plansze oraz trzy poziomy trudności do wyboru. GRA NIE WYMAGA INSTALACJI

Cut & Paste


Pod względem oryginalności Cut & Paste nie ma sobie równych. Raz, że snuta w grze opowieść wygląda jak film rysunkowy puszczony na starym kinematografie, a dwa, że gracz może w niego ingerować, wycinając bądź wklejając niektóre obiekty. Po co? By oddalić niebezpieczeństwo od podróżującego sobie beztrosko głównego bohatera. Zagadki nie są może zbyt skomplikowane, szczególnie że można je rozwiązywać na kilka różnych sposobów, ale takie pisanie własnej historii sprawia olbrzymią frajdę. GRA NIE WYMAGA INSTALACJI


Tagi: gry
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Alexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto