A A A

Pamiętniki i wydruki

PC Format 9/2009
Program OneNote jest składnikiem najpopularniejszej i najtańszej ok. 195 zł, domowej edycji pakietu Microsoft Office 2007. To znakomite narzędzie ułatwia nie tylko sporządzanie notatek, ale też gromadzenie danych w dowolnej formie.

Aplikacja OneNote umożliwia przechowywanie w formie notatki praktycznie dowolnej treści – tekstu, pisma odręcznego (nie tylko na komputerach typu tablet, pisać można także za pomocą znacznie tańszej, podłączanej do komputera przez port USB tabliczki graficznej), nagrania dźwiękowego czy obrazu, np. fotografii.

Wszystkie notatki zgromadzone w programie OneNote są przechowywane w łatwym do odnalezienia i – co ważne – zabezpieczenia miejscu. Pokażemy, co zrobić, gdy planujesz reinstalację systemu lub chcesz zgromadzone dotychczas dane OneNote’a przenieść na nowy komputer.

OneNote znakomicie się nadaje jako narzędzie do gromadzenia np. informacji ze stron WWW. Najczęściej zbiera się dane, korzystając ze schowka i przeklejając interesujące fragmenty. Jeżeli jednak dana strona nie daje się skopiować (autor ustawił na niej skrypt blokujący działanie schowka w przeglądarce WWW) albo chcesz skopiować całą stronę, to najprostszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z wirtualnej „drukarki” instalowanej razem z programem OneNote. W warsztatach pokażemy, jak z niej korzystać.

Pobieranie programu OneNote

1
Uruchom przeglądarkę WWW (ze względu na specyficzne działanie niektórych stron Microsoftu zalecane jest, by tą przeglądarką był Internet Explorer lub Firefox; np. w Google Chrome niektóre strony serwisu Microsoftu nie otwierają się poprawnie) i w pasku adresowym wpisz http://trial.trymicrosoftoffice.com/trialpoland/.
2
Na stronie, która się pojawi, zobaczysz listę próbnych wersji programów z pakietu MS Office 2007. Odnajdź na liście widocznej w sekcji Inne dostępne wersje próbne pozycję Office OneNote 2007 i kliknij odnośnik Wypróbuj teraz.
3
Na kolejnej stronie upewnij się, że pod napisem Język produktu jest zaznaczona opcja Polski, i kliknij przycisk Pobierz teraz.
4
Wyświetli się strona z formularzem logowania do konta Windows Live ID. Jeżeli korzystasz już z jakiejkolwiek usługi Windows Live (np. internetowego dysku SkyDrive, poczty Hotmail, wbudowanego w Windows komunikatora Live Messenger), zaloguj się, używając posiadanych danych. Jeżeli nie, najpierw się zarejestruj, klikając przycisk Create new Account, a następnie postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na stronie. Jeżeli chcesz, by proces rejestracji konta Live ID był w całości po polsku, zacznij od strony http://home.live.com/?mkt=pl-pl. Kliknij na niej przycisk Zapisz się i postępuj zgodnie ze wskazówkami wyświetlanymi na kolejnych stronach.
5
Po poprawnym zalogowaniu się do konta Live ID zostaniesz przekierowany na stronę z formularzem. Wypełnij go i kliknij przycisk Kontynuuj.
6
Na kolejnej stronie zobaczysz wygenerowany niepowtarzalny klucz produktu. Użyj go podczas instalacji programu OneNote (zapisz go lub wydrukuj tę stronę; klucz ten otrzymasz też e-mailem). Kliknij przycisk Pobierz teraz, by rozpocząć pobieranie pliku instalacyjnego programu OneNote 2007.

Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto