A A A

Panda na straży systemu

PC Format 12/2015
Panda Internet Security 2016 to skuteczny pakiet bezpieczeństwa, który chroni twoje pliki, tożsamość, pieniądze i rodzinę przed wszelkimi zagrożeniami z internetu. Na naszej płycie znajdziesz jego najnowszą, półroczną wersję. Sylwester Żochowski


Pakiet umożliwia bezpieczne korzystanie z sieci, zapewniając maksymalną ochronę antywirusową, zabezpieczenie przed oszustwami online, zaporę firewall oraz ochronę sieci Wi-Fi. Moduły ochrony danych kontrolują i zabezpieczają dostęp do dokumentów i wszelkich informacji poufnych zgromadzonych na dyskach. Wystarczy określić, które typy plików powinny być chronione – resztą zajmie się aplikacja. Pakiet wyposażony jest także w moduł kontroli rodzicielskiej, który chroni najmłodszych przed nieodpowiednimi treściami. Kontrola rodzicielska pozwala dzieciom swobodne korzystać z sieci, sygnalizując jednocześnie wszelkie zachowania, które mogłyby zostać uznane za niepożądane.

Konfiguracja i korzystanie z pakietu

Pakiet Panda Internet Security składa się z osobnych modułów. Każdy z nich odpowiada za bezpieczeństwo innego obszaru systemowego. Opisujemy konfigurację i obsługę kilku wybranych modułów.

Pełne skanowanie systemu Windows

Jak zawsze pierwszą czynnością po zainstalowaniu pakietu ochronnego powinno być dokładne zbadanie stanu systemu.


Wywołaj okno główne programu, klikając jego ikonę umieszczoną w systemowym zasobniku. W oknie głównym naciśnij kafelek Skanuj komputer. Wyświetli się kolejne okno, w którym należy wybrać typ skanowania. Na początek zalecamy wykonać: Pełne skanowanie. Następnie kliknij Uruchom skanowanie. Proces może potrwać, więc rozważ przeprowadzenie skanowania wieczorem – w takim wypadku warto zaznaczyć Wyłącz komputer po zakończeniu.Po zakończeniu skanowania wyświetli się podsumowanie. Możesz kliknąć łącze Pokaż pełny raport, by zapoznać się ze szczegółami. Gdy to zrobisz, naciśnij Zamknij.

Kontrola aplikacji

Ten moduł ochronny pozwala określić, które z zainstalowanych w systemie aplikacji dostaną zezwolenie na uruchamianie. Dzięki temu każda nowo zainstalowana aplikacja będzie musiała uzyskać zgodę użytkownika, a system będzie chroniony przed najnowszym złośliwym oprogramowaniem, którego nie ma jeszcze w bazie sygnatur.


Wywołaj okno główne i naciśnij kafelek Ochrona danych. W otwartym oknie kliknij przycisk  Rozpocznij, następnie Dalej, Włącz i na koniec Zamknij.


Kontrola aplikacji została aktywowana. Aby skonfigurować ten moduł, kliknij przycisk Ustawienia. Na wyświetlonej liście zobaczysz nazwy aplikacji uruchamianych wraz ze startem systemu. Dzięki niej możesz zdecydować, czy dany program otrzyma zezwolenie na uruchamianie czy też nie. Upewnij się, że na liście znajdują się faktycznie potrzebne aplikacje.


Na samym dole dostępna jest lista, za pomocą której możesz określić sposób zachowania modułu, gdy nieznana aplikacja chce się uruchomić, np. Zapytaj mnie. Gdy zakończysz konfigurację, kliknij dwukrotnie przycisk Wstecz, aby powrócić do okna głównego.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (5)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
~Anonim
28 marca 2016, 10:10
Edycja pliku Hosts: - Nie będzie chciała zmienić Ci strony startowej na Yahoo - Nie zmieni Twojej domyślnej wyszukiwarki na Yahoo - Nie zainstaluje jakiegoś lipnego toolbara, który poza zajmowaniem cennego miejsca na ekranie i szpiegowaniem dla firmy Visicom nie robi nic pożytecznego. Zmianę wyszukiwarki i strony domowej można jeszcze "odfajkować", ale za to toolbar instaluje się zupełnie bez pytania i żadnej informacji. Podkreślam, że Panda Internet Security (w skrócie PIS :E) to nie jest przecież żadne "free edition", tylko płatne, komercyjne oprogramowanie. To wszystko powyżej otrzymujemy po zainstalowaniu Pandy. Przynajmniej tyle "kwiatków" zaobserwowałem przez pierwszą minutę po instalacji programu. Dodam jedynie, że chciałem umyślnie spowodować jakikolwiek alert ze strony programu łażąc po zainfekowanych stronach (hxxp://www.malwaredomainlist.com/mdl.php), niestety nie udała mi się ta sztuka. Mam szczerą nadzieję, że to przypadek, bo testowy plik eicar jest wykrywany jako szkodliwy, więc teoretycznie program działa. Po odinstalowaniu programu, nikt nie raczył przywrócić mojej strony domowej do poprzedniej, lub nawet domyślnej, ale to chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem.
geekboy68k
geekboy68k
27 marca 2016, 23:02
Ale artykuł tyczy się Pandy. Idąc Twoim tokiem rozumowania - po co jechać samochodem z Wrocławia do Warszawy, skoro pociągiem dojedziesz za 1/3 ceny? Nie zmieniaj tematu :E
avatar
~Anonim
27 marca 2016, 17:17
Mogę do pliku hosts dodać lnijkę 127.0.0.1 www.facebook.com i również zabezpieczę swoją prywatność. Skutecznie i całkiem darmo :)
geekboy68k
geekboy68k
27 marca 2016, 14:11
No. Możesz sobie odfiltrować wszystkie fejsbukowe domeny w ochronie rodzicielskiej :E
avatar
~Anonim
27 marca 2016, 10:12
admin napisał(a): chroni twoje pliki, tożsamość, pieniądze i rodzinę przed wszelkimi zagrożeniami z internetu. Czyli pakiet ochroni mnie i moją rodzinę przed założeniem konta na fejsie? :E Biorę to.
Najnowsze aktualności


Trump triumfuje na giełdzie
24 stycznia 2022
Spółka specjalnego przeznaczenia (SPAC) współpracująca z mediami społecznościowymi Trumpa bije rekordy na giełdzie.


Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto