A A A

Pliki zawsze aktualne

PC Format 2/2019
Jeżeli pracujesz w domu i w biurze, korzystasz z  kilku komputerów oraz używasz aktywnie smartfona, powinieneś pamiętać o synchronizacji danych. Prawidłowo przeprowadzona zagwarantuje, że w każdym systemie pliki będą zawsze aktualne. Robert Szyszka

Potrójna synchronizacja

Synchronizacja pomiędzy dwoma komputerami to czasami za mało. Aktualizację tych samych danych można włączyć pomiędzy większą liczbą urządzeń. Przyda się to na przykład wtedy, gdy korzystasz z jakiegoś pliku na komputerze stacjonarnym w domu i w pracy oraz na urządzeniu przenośnym, w trakcie podróży.


Podłącz komputer przenośny do sieci, w której działa jeden pecetów stacjonarnych. Udostępnij pomiędzy komputerami dane w taki sposób, by można je było odczytywać przez sieć. Uruchom AllwaySync http://pcformat.pl/u/3495. Zmień najpierw język interfejsu na polski. Rozwiń menu Language i zaznacz Polish. Kliknij przycisk Przeglądaj w lewej części okna, na karcie New Job 1. Wskaż na dysku lokalnym katalog, w którym będą znajdowały się synchronizowane dane.


Ponownie kliknij Przeglądaj, tym razem w prawej części okna. Wybierz folder z plikami do synchronizacji znajdujący się na pierwszym komputerze stacjonarnym. Zaakceptuj dane przyciskiem OK. Wybierz polecenie Analizuj u dołu ekranu.


Po zakończonej analizie w oknie AllwaySync wyświetlone zostaną różnice pomiędzy katalogami. Sprawdź, czy kierunek i sposób synchronizacji dobrany przez program jest prawidłowy. Jeżeli chcesz zmienić ustawienia, umieść kursor myszy nad danym symbolem graficznym w kolumnie Kierunek synchronizacji i wybierz odpowiednią metodę z listy.


Jeżeli chcesz zmodyfikować jakieś zaawansowane ustawienia, związane na przykład ze zmianą czasu czy zdarzeniami wyzwalającymi automatyczną synchronizację, wybierz przycisk ustawień z prawej strony okna. Na koniec kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę karty (New Job 1), wybierz Zmień nazwę i przypisz do zadania nazwę, którą łatwo będzie rozpoznać.


Kliknij menu Zadanie i polecenie Dodaj nowe. W sposób opisany powyżej zdefiniuj kolejne zadanie, które będzie służyło do synchronizowania katalogu na komputerze przenośnym z folderem na drugim pececie. Na koniec rozwiń menu Plik i wybierz polecenie Synchronizuj wszystko. Zadania wykonywane są w kolejności ich tworzenia.

Z różnych źródeł

AllwaySync umożliwia synchronizację danych zapisanych w wielu różnych lokalizacjach. Nie ogranicza swoich użytkowników. Za pomocą programu można aktualizować pliki pomiędzy folderami na tym samym dysku, pomiędzy nośnikiem lokalnym a zewnętrznym, pomiędzy komputerami w sieci, czy pecetem a serwerem FTP. AllwaySync umożliwia też połączenie z urządzeniami mobilnymi, sieciowymi magazynami danych Amazon S3 i OffsiteBox oraz serwerami WWW obsługującymi protokół WebDAV. Aby ułatwić konfigurację danych, miejsce przechowywania plików można zdefiniować w programie na listach wyświetlonych poniżej pól ze ścieżkami docelowymi. Dane do jednego zadania synchronizacji nie muszą również pochodzić z jednego katalogu. Lokalny folder może synchronizować pliki zapisane w różnych miejscach, nawet w zupełnie innych komputerach. Aby dodać do zadania synchronizacji dodatkowe lokalizacje, kliknij Zadanie, Zaawansowane i Dodaj folder synchronizacji, a następnie wskaż miejsce, w którym zapisane są pliki.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto