A A A

Poczta w twojej domenie

PC Format 5/2017
Jeśli masz własną stronę lub prowadzisz firmę, powinieneś zadbać o dobrze brzmiący adres e-mailowy we własnej domenie. Pokazujemy, jak założyć prywatną skrzynkę i w jaki sposób podpiąć ją pod konto w Gmailu. Wojciech Nosel


W ramach dotychczasowej akcji PC Format i Cal.pl mogłeś bezpłatnie używać serwera WWW. Jeśli skorzystałeś z tej okazji i uruchomiłeś już własną stronę, zadbaj o profesjonalny adres domeny i skrzynki e-mail. W warsztatach pokazujemy, jak podpiąć domenę pod serwer i poprawnie ją skonfigurować. Adres z końcówką .pl możesz kupić u dowolnego rejestratora. Na rynku znajdziesz wiele promocji z domenami za darmo przez pierwszy rok. Oprócz poradnika dotyczącego zakładania skrzynki e-mailowej w artykule znajdziesz informacje o tym, jak zastąpić domyślny webmail i odbierać pocztę ze swojej skrzynki za pośrednictwem Gmaila.

Zmień hosting na Cal.pl

Jeśli masz hosting w innej firmie, możesz przenieść swoje usługi do Cal.pl, a otrzymasz nawet do czterech miesięcy abonamentu gratis. Warunkiem skorzystania z promocji jest zgłoszenie się do biura obsługi klienta i przedstawienie kopii faktury lub kopii potwierdzenia przelewu, udowadniających posiadanie usługi hostingowej w innej firmie. Po zamówieniu dowolnego pakietu w Cal.pl i opłaceniu abonamentu za usługę na cały rok otrzymasz darmowe przedłużenie abonamentu o czas, jaki pozostał ci do wygaśnięcia usługi w dotychczasowej firmie (jednak nie więcej niż 4 miesiące). Dodatkowo otrzymasz trzymiesięczną licencję na oprogramowanie G Data AntiVirus.

Podpinanie domeny w panelu DirectAdmin i konfiguracja adresów DNS

Jednym z najpopularniejszych paneli do zarządzania serwerem jest DirectAdmin i to na jego przykładzie pokazujemy, jak podpiąć domenę pod serwer.


Zaloguj się do panelu DirectAdmin u swojego dostawcy hostingu. W naszym przykładzie pracujemy w oparciu o serwer Cal.pl, z którego nasi stali czytelnicy mogli skorzystać w ramach ostatniej akcji promocyjnej. Po wpisaniu w przeglądarce adresu https://panel.cal.pl zaloguj się na swoje konto.


W sekcji Twoje konto kliknij odnośnik Dodaj następną domenę i w kolejnym kroku wpisz adres zarejestrowanej domeny (jeśli jeszcze nie posiadasz własnego adresu z domeną .pl, możesz go zamówić w firmie Cal.pl; klienci, którzy wykupią dostęp do dowolnego serwera w Cal.pl, domenę .pl otrzymają bezpłatnie), i kliknij przycisk Dodaj domenę.


Po podpięciu domeny do serwera musisz przejść do panelu zarządzania domeną i przypisać jej adresy DNS serwera, do którego została podpięta. Prawidłowe adresy dla serwera w Cal.pl to ns1.cal.pl i ns2.cal.pl. Jeśli rejestratorem twojej domeny jest Cal.pl, ustawienia te przypiszesz po zalogowaniu się w Centrum Klienta pod adresem http://centrum.cal.pl. W sekcji Domeny Internetowe kliknij odnośnik Zarządzanie domenami.


Wróć na stronę panelu DirectAdmin. Ponownie wpisz adres https://panel.cal.pl i po zalogowaniu wskaż i kliknij dodaną wcześniej domenę, np. testypcformat.pl.


Tagi: e-mail porady
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
AutoMapa wprowadza CB Radio
25 kwietnia 2019
Producenci AutoMapy opublikowali najnowszą wersję najpopularniejszej polskiej nawigacji wyposażoną po raz pierwszy w mobilne CB Radio. AutoCB...
Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 3/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto