A A A

Pogoda z okienka

PC Format 12/2017
Aby znać aktualną i prognozowaną aurę, nie musisz oglądać telewizji czy regularnie korzystać z serwisów internetowych. Wystarczy pełna wersja aplikacji YoWindow 4 Unlimited swego rodzaju wirtualnego okna, przez które można śledzić, co aktualnie dzieje się w pogodzie. Sylwester Żochowski


Pogoda jest nie do końca przewidywalna, a poranna prognoza może już w południe być nieaktualna. Pracując w biurze, nie zawsze jest czas i możliwość zajrzenia do serwisu pogodowego. Jeśli chcesz na bieżąco obserwować pogodę, polecamy pełną wersję YoWindow. Sposób, w jaki program serwuje aktualne informacje meteorologiczne, jest wyjątkowo przyjazny dla oka – wszystko wygląda tak, jak za rzeczywistym oknem. Suwak czasu pozwoli na żywo obserwować, w jaki sposób pogoda będzie zmieniać się do wieczora i w najbliższych dniach.

Codzienne użytkowanie programu YoWindow

Nie musisz być ekspertem, aby szybko zaznajomić się z obsługą programu. Pokazujemy, jak dostosować jego działanie do własnych potrzeb.


W oknie głównym pod paskiem menu znajdziesz narzędzia nawigacyjne. Po lewej stronie wyświetlana jest godzina (1), dla której obecnie jest prezentowana pogoda, a tuż obok znajduje się przycisk Teraz (2), który pozwala na szybki powrót do widoku aktualnej pogody. Można także wybrać inny dzień (3) – strzałki po obu stronach daty pozwalają przechodzić pomiędzy kolejnymi dniami. Kliknięcie pola z datą spowoduje otworzenie kalendarza.


Kolejnym elementem interfejsu jest oś czasu (4). Przesuwając po niej kursor (zieloną kropkę z patyczkiem), możesz śledzić animowane zmiany aury wraz z parametrami zachodzące w czasie rzeczywistym. Po prawej stronie okna znajdują się informacje meteo dla wybranego miasta oraz informacja o tym, kiedy ostatni raz była aktualizowana prognoza (5). By ją uaktualnić, wybierz z paska menu Widok, a następnie Aktualizuj pogodę. Po chwili dostaniesz świeżą porcję informacji.


Co jednak zrobić, gdy chcesz sprawdzić pogodę dla więcej niż jednego miejsca? Na szczęście YoWindow pozwala na zdefiniowanie większej liczby lokalizacji – aby to zrobić, kliknij po prawej stronie okna + (6), Wyświetli się okno wyboru, w którym wskażesz nową lokalizację n. Naciśnij OK, a wybrane miasto znajdzie się w rozwijanej liście widocznej po kliknięciu nazwy obecnie monitorowanej miejscowości.


Jeśli zechcesz, by YoWindow stał się wygaszaczem ekranu, z menu Program wybierz Ustaw YoWindow jak wygaszacz ekranu. Teraz przejdź do opcji programu, analogicznie wybierając menu Program, a następnie Opcje. W nowym oknie przejdź do zakładki Wskazania. Część parametrów – opady, widoczność, pokrywa śnieżna czy indeks UV – jest domyślnie ukryta. Aby je aktywować, zaznacz je i kliknij OK.


Jest jeszcze przydatny dodatek w formie ikony w zasobniku systemowym. Po najechaniu na nią kursorem wyświetlą się wszystkie podstawowe informacje o pogodzie.

Zmiana krajobrazu

Jeśli nie podoba ci się krajobraz wyświetlany za wirtualnym oknem, możesz go zmienić na jeden z wielu oferowanych przez program YoWindow. Oprócz domyślnego widoku wsi w programie znajdują się również inne pejzaże, widoczne po rozwinięciu menu Krajobraz. Jeśli i to za mało, to z tego samego menu wybierz Kolekcja krajobrazów (www). Wywołana zostanie strona WWW z dodatkowym zbiorem plenerów. Pobierz i rozpakuj plik z rozszerzeniem .ywl, rozwiń menu Krajobraz i wybierz Dodaj…. Otworzy się nowe okno – naciśnij w nim Przeglądaj i wskaż pobrany plik z rozszerzeniem .ywl, po czym kliknij . Po chwili nowy obrazek będzie widoczny w oknie programu YoWindow.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności



Alexa zamilkła w Europie
23 stycznia 2022
Usługa wirtualnego asystenta Amazona nieaktywna w Wielkiej Brytanii i na kontynencie europejskim.

Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto