A A A

Polarr - Zamiast PhotoShopa, edycja zdjęć w przeglądarce

PC Format 06/2015
Jeśli chcesz poprawić wygląd zdjęć, nie musisz niczego instalować. Aplikacja internetowa Polarr pozwala na zaawansowaną edycję obrazu w oknie przeglądarki. Pod względem funkcjonalności jest wzorowana na znanym programie Adobe Lightroom.  BARTŁOMIEJ MROŻEWSKI

W przeciwieństwie do innych aplikacji internetowych Polarr nie bazuje na gotowych stylach obrazu, lecz udostępnia narzędzia do samodzielnej obróbki. Choć wzorowano go na Lightroomie, Polarr jest mniej złożonym programem. Brakuje w nim np. funkcji obróbki plików RAW, ale w amatorskich zastosowaniach może bez problemu zastąpić desktopowy edytor zdjęć. Jest przy tym przyjazny dla początkującego użytkownika. Aplikacja, mimo że działa w przeglądarce, jest stabilna i szybka. Podczas korzystania z interfejsu nie ma żadnych opóźnień, a modyfikacje nanoszone są w czasie rzeczywistym, także na zdjęciach dużych rozdzielczościach. Program jest bezpłatny i nie pozwala na przechowywanie ani udostępnianie zdjęć, można go za to podłączyć do popularnyh dysków internetowych. Polarr dobrze sprawdzi się w sytuacji, gdy trzeba szybko skorygować zdjęcie poza domem, np. na ogólnodostępnym komputerze w bibliotece czy kafejce internetowej.

Obróbka zdjęć za pomocą aplikacji internetowej Polarr 2.1

Serwis występuje w dwóch odmianach – wersji stabilnej 1.0 oraz rozwojowej 2.1. Polecamy drugą, gdyż ma dużo wygodniejszy interfejs. Do pierwszej wersji programu warto zajrzeć tylko w celu użycia bogatego zestawu gotowych efektów, których ma więcej niż wersja 2.1.

Import/eksport zdjęć i kadrowanie


Testowa wersja edytora Polarr 2.1, na której bazuje ten warsztat, nie wymaga logowania. Wystarczy wejść na stronę https://v2.polarr.co. W przypadku starszej wersji Polar 1.0 należy podać e-mail i wpisać hasło, po czym kliknąć w link potwierdzający, który został wysłany na adres podany podczas pierwszej próby logowania.


Zdjęcia do edycji można przesłać zarówno z dysku lokalnego, jak też bezpośrednio z konta w chmurze. Aby załadować zdjęcie z dysku, kliknij IMPORT w lewym górnym narożniku, a następnie wybierz Computer. Gdy pojawi się okno Eksploratora Windows, zaznacz pliki myszą i kliknij Otwórz.


Aby podłączyć dysk internetowy, kliknij Cloud. W oknie Import znajdziesz listę obsługiwanych serwisów. Zaznacz ten, którego używasz, np. Google Drive, i kliknij Połącz z Google Drive, a w kolejnym kroku wyraź zgodę na podłączenie edytora Polarr do wybranego dysku, naciskając Akceptuj. Teraz zobaczysz okno wyboru plików, w którym możesz wybrać wiele zdjęć, zaznaczając je myszą. Wybór potwierdź, klikając  PRZEŚLIJ.


Przesłane zdjęcia pojawią się przy dolnej krawędzi ekranu. Zapisywanie zmian po zakończeniu edycji jest równie łatwe. Kliknij przycisk EXPORT, następnie w polu Size wpisz wymiary pliku wyrażone w pikselach, po czym naciśnij DOWNLOAD albo CLOUD EXPORT. Obsługiwany jest tylko eksport do formatu JPEG.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Komputer jako "człowiek roku"
9 lipca 2020
Tym razem kartką z pożółkłego kalendarza IT jest okładka czasopisma "Time", które w 1983 r. przyznało tytuł "człowieka roku"... maszynie.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 4/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto