A A A

Poleć swoją stronę

PC Format 02/2010
Z ogromnych zasobów internetu wybieramy dla Was to, co najciekawsze. Witryny, które szczególnie przypadły do gustu redakcji, oznaczyliśmy kolorem czerwonym. Odwiedzane przez ekspertów niebieskim. Zielony kolor przeznaczyliśmy dla stron, które polecili i opisali czytelnicy PC Formatu. [Paweł Bijata]

Żegluję w globalnej sieci

Krzysztof Szalwa
Członek zarządu GG Network S.A. Współtworzy popularne Gadu-Gadu od początku jego powstania w 2000 roku. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Miłośnik żeglarstwa, pasjonat nowych technologii.

Lubię wiedzieć, co się dzieje w świecie IT, dlatego w mojej codziennej lekturze uwzględniam witrynę TechCrunch.com. To pigułka wiedzy o rynku, na którym działam. Z polskich serwisów branżowych, które pozwalają orientować się w bieżących wydarzeniach, cenię głównie di.com.pl (Dziennik Internautów), internetstandard.pl oraz wirtualnemedia.pl. Moim zdaniem to pewne i obiektywne źródła wiedzy.

Informacje z kraju i ze świata

Tutaj raczej nie będę oryginalny, gdy powiem, że wydarzenia spoza świata IT znajduję przez Google. To solidne narzędzie, jeden rzut oka i mam wstępny obraz sytuacji. Jeżeli potrzebuję i uznam to za konieczne, drążę dany temat dalej już za pomocą innych serwisów oraz wydawnictw. Razem z Windows startuje także mój komunikator. Nowa wersja GG 10 pozwala mi zerknąć na zakładkę informacyjną z portalu gadu-gadu.pl.

Portale społecznościowe

Często zaglądam na blip.pl. Przekonałem się, że serwis mikroblogowy to doskonałe uzupełnienie najważniejszych wiadomości agregowanych w jednym miejscu. To także nowa jakość w zakresie komunikacji w społecznościach. Trudno dzisiaj przewidzieć zmiany, jakie przyniesie. Jednak skala Twittera pokazuje, że to nie tylko sezonowa moda.

W wolnym czasie

Najwięcej mam go na urlopie, a z racji mojej pasji żeglowania wertuję zasoby windguru.com i booking.com. Ten pierwszy jest bardzo przydatny dla żeglarza, a drugi do planowania podróży. Zanim wybiorę się gdzieś z rodziną, zaglądam do tych serwisów i żegluję najpierw w sieci.

Najlepiej wspominam

Zastanawiam się nad przyczynami odejścia w niebyt lub zmiany tak popularnych kiedyś serwisów, jak np. Ahoj czy Poland.com. Ten pierwszy, z dużym potencjałem rozwoju, zniknął z polskiej sieci, a drugi jest dzisiaj miejscem na rezerwacje hoteli, źródłem informacji o tym, co np. dzieje się w polskiej kulturze. Większość portali i serwisów, które rozwijały się z polskim internetem i kształtowały go, jest obecna do dzisiaj. Myślę, że to dobry znak.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
Rokus80
opera
29 października 2013, 22:25
Zarabianie
Witam, pewnie wielu z Was zastanawia czy da się zarabiać w internecie i jak to właściwie robić. Na moim blogu http://pracawdomuporady.blogspot.com/ Znajdziecie taki informacje, Zapraszam ! :)
zgłoś do moderacji »
avatar
zartrom
opera
8 maja 2010, 21:54
siema
to stronka z nagrodami rejestrujcie się http://www.takeagift.pl/polecam:211393
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto