A A A

Proste i przydatne

PC Format 06/2010
Aplikacje na smartfony z systemem Symbian, czyli komórki Nokii, Sony Ericsson czy Samsunga, znajdziesz w wielu serwisach w sieci. Jeśli korzystasz z telefonu Nokii, masz do wyboru liczne aplikacje, także darmowe, w sklepie Ovi. Tylko niewielka ich część ma polski interfejs i zawartość. Są jednak na tyle proste, że z obsługą nie będzie problemów. Jeśli uda się je uruchomić. [Dorota Skalska]

Skąd pobrać

Aplikacje w artykule
Zaprezentowane programy są darmowe – często są to ograniczone wersje płatnych programów. Wszystkie znajdziesz w serwisie Ovi, w którym po zarejestrowaniu się możesz przeszukiwać katalog programów według modeli telefonów, a także w podziale na aplikacje polecane, bezpłatne, płatne i nowe. Jeśli robisz to w komputerze, możesz wysłać na numer swojego telefonu SMS z linkiem, pod którym pobierzesz aplikację z telefonu. Możliwe, ale mniej wygodne, jest wyszukiwanie programów w Ovi z telefonu.
http://store.ovi.com

Inne serwisy
Aplikacje pochodzące z innych serwisów niż Ovi możesz przegrać na komputer, a potem zainstalować w smartfonie.
http://phonesymbian.com
www.mobango.com
www.mobile9.com
www.smartio.pl
www.symbianos.pl

Pogoda, czas, kursy walut

World Traveler
Kategoria: użytkowe
Objętość: 1,76 MB

Program dobry dla podróżników. Do działania wymaga połączenia z internetem. Za darmo wyświetla w formie graficznej prognozę pogody dla 5000 miast na świecie na 5 najbliższych dni. Udostępnia funkcję przelicznika waluty. Możesz wybrać cztery spośród 184 walut, które będą widoczne na ekranie. World Traveler pokazuje też aktualny czas w różnych miejscach świata. Tak jak w przypadku walut, wybierasz, dla jakich czterech miast ma być pokazywana godzina. Ustawienia te możesz w każdej chwili zmienić.

Oprócz tego dostępne są płatne funkcje, takie jak przeszukiwanie lotów, również tanich linii, powiadomienia o zmianach, opóźnieniach lotów; przechowywanie poufnych danych. Jest jeszcze wtyczka, dzięki której telefon automatycznie przełącza się między punktami dostępowymi.

Znajdź najbliższe hotspoty

HandyWi
Kategoria: komunikacja
Objętość: 0,28 MB

Zainstalowany program od razu po uruchomieniu wyświetla w kilka sekund informację o wszystkich znajdujących się w pobliżu sieciach Wi-Fi i pozwala szybko nawiązać łączność z internetem przy użyciu niezabezpieczonych sieci. Przyda się np. podczas wakacji – wystarczy znaleźć darmowy hotspot (a tych jest sporo w dużych miastach) i bez opłat surfować. Odszukane przez program hotspoty można przesłać do HandyWi.com i oglądać je online przy użyciu Google Maps lub Google Earth.

Punkt dostępowy

JoikuSpot Light Free Hotspot
Kategoria: komunikacja
Objętość: 0,24 MB

Aplikacja wykorzystuje połączenie internetowe przez sieć komórkową i udostępnia je zewnętrznym urządzeniom bezprzewodowym. Dzięki temu telefon pełni rolę punktu dostępowego – hotspotu – dla twojego laptopa. Aby móc skorzystać z tego rozwiązania, trzeba jednak bezpłatnie zarejestrować się w serwisie producenta, który usługę zestawi. I trzeba być świadomym kosztów związanych z transmisją danych, zgodnie ze stawką twojego operatora komórkowego. Joiku w płatnej wersji Premium umożliwia zabezpieczenie i zaszyfrowanie połączenia.

Mobilna czytelnia

Wattpad 100 000 free ebooks
Kategoria: literatura
Objętość: 0,06 MB

Za pomocą tej aplikacji – pobranej już przez 3 mln osób – możesz łączyć się ze społecznością czytelników ebooków. W serwisie jest ich 100 tys. w różnych językach, także po polsku. Możesz przeszukiwać dostępne pozycje, czytać online lub pobierać do czytania offline. Na stronie społeczności, ale to już z komputera, możesz umieszczać dzieła swojego autorstwa i zdobywać czytelników.

Brytyjski rytm

Absolute Radio Player (Touch)
Kategoria: muzyka
Objętość: 0,17 MB

To jeden z wielu programów w Ovi do odtwarzania radia internetowego. Ten pozwala posłuchać najlepszej brytyjskiej muzyki z ostatnich 40 lat: rocka, klasyki lat 80., muzyki alternatywnej. Koszty transmisji danych ograniczysz, słuchając radia, gdy łączysz się z siecią przez Wi-Fi.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 4/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto