A A A

Przechytrz złodzieja

PC Format 10/2013
Zuchwałe złodziejstwo to codzienność na ulicach dużych miast. Przed tą plagą można się skutecznie bronić, korzystając z plecaków i toreb wyposażonych w sprytne zabezpieczenia. Dzięki nim w drodze do pracy, zamiast osłaniać ręką plecak z laptopem, będziesz mógł spokojnie posłuchać muzyki lub poczytać w autobusie książkę. Grzegorz Łukasik

Zabezpieczenia suwaka

Także suwak w produktach PacSafe nie jest trudną do sforsowania przeszkodą dla złodzieja. Zastosowane zabezpieczenie jest proste w użyciu, a jednocześnie zadziwiająco skuteczne. Każda końcówka rozdzielacza suwaka ma pętelkę ze stalowej linki. Po zamknięciu obydwie końcówki można zamocować do karabińczyka ukrytego na końcu zamka błyskawicznego. Dzięki temu nie można go rozpiąć w tłoku w sposób niezauważony dla właściciela torby lub plecaka.

Ochrona kart zbliżeniowych

Co ciekawe wiele produktów PacSafe, przede wszystkim portfeli oraz mniejszych toreb i plecaków miejskich, chroni przed złodziejami używającymi urządzeń elektronicznych do wykradania pieniędzy z kart płatniczych wykonanych w technologii zbliżeniowej. Akcesoria i bagaże oznaczone logo RFID Safe mają kieszeń chronioną specjalną tkaniną, która rozprasza pole elektromagnetyczne i uniemożliwia tego rodzaju kradzież.

Przydatne akcesoria

Jeśli nie chcesz zmieniać plecaka, lecz uważasz, że przyda się do niego dodatkowe zabezpieczenie, możesz zaopatrzyć się w siatkę na plecak PacSafe z mocnych, stalowych linek, które są dostępne w trzech wersjach na bagaż od 55 do 120 litrów. Podobnie jak opisany wcześniej przenośny sejf plecak włożony do siatki można przypiąć do jakiegoś stabilnego uchwytu za pomocą stalowej linki z kłódką. Ponadto w ofercie PacSafe są wysokiej klasy kłódki do zamykania walizek: na szyfr, klucz bądź kartę, a także linki do przywiązywania bagażu.

Torba na tablet

VentureSafe 200 GII
Ta mała torba podróżna w sam raz mieści 10-calowy tablet. Jest wyposażona w specjalną kieszeń, która zabezpiecza go podczas transportu. Dzięki wzmocnionym plecom oraz grubemu materiałowi, z którego jest wykonana, tablet podczas noszenia jest doskonale chroniony. Dobre wrażenie robią także zabezpieczenia. Oprócz stalowej siatki ExoMesh torebka ma stalowe linki w pasku, karabińczyk pozwalający zablokować zamek, a także bezpieczną klamrę. Kieszeń z przodu ma przegródkę z blokadą RFID, zabezpieczającą karty zbliżeniowe, oraz kółko, do którego można przypiąć portfel lub smartfon.

Plecak na laptop

VentureSave 25L GII
25 litrów to idealna objętość dla miejskiego plecaka codziennego użytku. W środku znajduje się chroniona grubą ścianką kieszeń na laptop 15”. Wygodę noszenia bagażu poprawiają pasy biodrowy i piersiowy. Plecak z powodzeniem można wziąć na wycieczkę za miasto. Wówczas przydadzą się boczne kieszonki na napoje, możliwość wyciągnięcia przez specjalny przepust rurki do picia oraz odblaski. VentureSave ma komplet zabezpieczeń typowych dla produktów PacSafe: stalową siatkę ExoMesh, specjalne karabińczyki, stalowe linki w paskach oraz kieszonkę blokującą odczyt RFID.

Plecak - sejf

PacSafe Z-28
Ten 28 litrowy plecak to prawdziwy pancernik. Zmieści nawet 17“ laptopa i dodatkowo tablet, na który przeznaczona jest osobna kieszeń. Przechowywane w środku rzeczy są doskonale zabezpieczone przed kradzieżą stalową siatką, która jest wykonana z grubych drutów i otacza nie tylko dolną część, ale całą komorę bagażową. Także ściągacz jest wykonany z grubej stalowej linki, zapinanej na solidną kłódkę. Linka jest na tyle długa, że można za jej pomocą przypiąć plecak do czegoś ciężkiego. Mimo pokaźnych rozmiarów i wagi, plecak dzięki miękkiemu i dobrze ukształtowanemu tyłowi nosi się wygodnie.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto