A A A

Przenieś kontakty

PC Format 06/2010
Kupiłeś nowy telefon? Przede wszystkim chcesz szybko skopiować ze starej komórki na nową dziesiątki kontaktów. I to w taki sposób, żeby żadnego nie zgubić. Jeśli to możliwe, przeniósłbyś też chętnie wpisy w kalendarzu. [Jan Zieliński]

Przeniesienie kontaktów między zwykłymi komórkami

Do przegrania kontaktów między dwoma telefonami tej samej marki można użyć aplikacji dostarczonej przez producenta. Pokażemy to na przykładzie komórek Sony Ericsson – W880i i G705. Przed operacją tego typu wszystkie kontakty trzeba przenieść z karty SIM do pamięci telefonu.


Zainstaluj z płyty CD program Sony Ericsson PC Suite 6011.00 i uruchom go. Na ekranie komputera otworzy się przewodnik, jak podłączyć telefon. Kliknij Dalej. W następnym oknie Wybór typu połączenia zaznacz sposób łączenia się telefonu z komputerem, np. Kabel USB, i kliknij Dalej.


Podłącz kabel do komputera, a potem do telefonu. W telefonie wybierz tryb pracy Tryb Telefon (w innych modelach Sony Ericsson może się nazywać Tryb PC Suite). Przy pierwszym podłączaniu telefonu komputer automatycznie zainstaluje właściwe sterowniki. Po wykryciu telefonu program PC Suite poprosi o nadanie nazwy twojej komórce, np. Mój W880 – obowiązuje ona tylko w tym programie, możesz zaakceptować nazwę domyślną, klikając Zakończ. Wyświetli się okno informujące o trybie połączenia Tryb Telefon. Kliknij OK.


W menu programu kliknij Narzędzia. Z rozwiniętego podmenu wybierz funkcję Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej. W oknie kliknij Utw. kopię zapas.. Zaznacz pola obok danych, jakie chcesz przenieść do nowego telefonu, my wybieramy Kontakty. W kolejnym oknie nadaj nazwę kopii, np. W880_kontakty, możesz też opisać zawartość pliku w polu Opis kopii zapasowej. Wskaż łatwo dostępne miejsce zapisania pliku, np. tymczasowo pulpit. Kliknij przycisk  Dalej, a w kolejnym oknie przycisk Kopia zapasowa!, aby rozpocząć kopiowanie wpisów z książki adresowej. Po zakończeniu operacji wyświetli się okno: Zakończono tworzenie kopii zapasowej. Kliknij w tym oknie OK.

Odłącz stary telefon od komputera, przełóż kartę SIM do nowego telefonu i włącz go. Następnie podłącz go do komputera, jak w krokach 1 i 2, nadając mu jednak inną nazwę.


Ponownie przejdź do grupy Narzędzia oraz funkcji Tworzenie i przywracanie kopii zapasowej. W oknie dialogowym: Kopie zapasowe telefonu, kliknij +. Program poprosi o wskazanie wykonanej kopii zapasowej. Odszukaj plik z kopią, zaznacz i kliknij przycisk Otwórz. W oknie dialogowym pojawi się wykonana w kroku 3 kopia.Teraz wystarczy kliknąć  Migracja danych tel.. Program zapyta jeszcze o sposób przegrania kontaktów. Wybierz Tryb "Dodaj", jeśli nie chcesz kasować już istniejących w telefonie kontaktów, lub Tryb "Zastąp", jeśli w telefonie mają się znaleźć tylko właśnie wgrywane kontakty. Kliknij Dalej.


Wybierz dane, które mają być przegrane do nowej komórki. W naszym przypadku są to tylko Kontakty. Kliknij przycisk Dalej, a w następnym oknie Przywróć. Gdy operacja się zakończy, pojawi się obok poszczególnych kopiowanych danych znak . Kliknij przycisk OK.Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Snapchat zachęca do głosowania
7 sierpnia 2020
Znana aplikacja, która do tej pory służyła głównie rozrywce, teraz chce zachęcić młodych Amerykanów do głosowania w nadchodzących...


TikTok zakazany w USA
7 sierpnia 2020
Donald Trump podpisał rozporządzenie zabraniające właścicielowi TikToka prowadzenia działalności w Stanach Zjednoczonych.

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto