A A A

Przyjazny doradca

PC Format 9/2007
Kupno mieszkania czy domu to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Planując zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne marzenia. Pokażemy, jak pomocny może się okazać internet.

Odpowiednie przygotowanie i racjonalny stosunek do zakupu mieszkania, rozważenie, na co możesz sobie pozwolić, i przede wszystkim, na co cię stać, okazuje się zwykle nieocenione. Całą operację możesz zacząć już w domu. Dzięki specjalizowanym serwisom internetowym nie tylko wybierzesz miejsce, w którym chciałbyś zamieszkać. Podpowiedzą ci również, na co uważać i jakich formalności dopełnić, kupując nieruchomość, zwłaszcza że prawdopodobnie będziesz inwestował pieniądze pożyczone od banku na kilkadziesiąt lat.

Zaplanowanie wszystkich czynności pozwoli przede wszystkim uniknąć stresu i zaoszczędzić czas. Kupno mieszkania nie jest łatwe, ale dzięki internetowi i odpowiednim serwisom łatwiejsze, niż było kiedyś. Warto to wykorzystać, nie tracąc jednak czujności i rozsądku.

Z artykułu dowiesz się, jak sprawdzić zdolność kredytową, wyszukiwać oferty, porównywać kredyty, a także obliczyć dodatkowe koszty związane z zakupem własnego m.

Obecnie, dysponując nawet małą gotówką, możesz sobie pozwolić na własny kąt. Z pomocą planującym kupno własnego m chętnie przyjdą banki. Nie zawsze jednak dostaniesz tyle pieniędzy, ile byś chciał. Zacznij więc od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Dzięki temu orientacyjnie oszacujesz, o jak dużą pożyczkę możesz się starać. W wyliczeniu kwoty kredytu pomogą ci sieciowe kalkulatory. Pamiętaj jednak, że uzyskane informacje pozwolą jedynie zorientować się w sytuacji. Decyzja o rzeczywistej kwocie kredytu zawsze należy do banku.

Jak obliczyć swoją zdolność kredytową

Aby obliczyć zdolność kredytową, otwórz stronę http://www.bankier.pl/fo/kredyty/narzedzia/kalkulator_zdolnosci/. Na wyświetlonej witrynie zobaczysz krótki formularz. Wypełnij odpowiednie pola. Podaj informacje o zarobkach i wydatkach związanych z utrzymaniem, a także planowany czas spłaty kredytu. Kliknij przycisk Oblicz. Po chwili uzyskasz wynik odpowiadający w przybliżeniu kwocie kredytu, który możesz zaciągnąć. Znajdziesz tu także wysokość miesięcznej raty.

Gdzie szukać ofert

Poszukując mieszkania lub domu, zwracaj uwagę na datę zamieszczenia oferty. Serwisy internetowe pozostawiają stare ogłoszenia, aby móc chwalić się pokaźną liczbą ofert. Dlatego zanim zadzwonisz, sprawdź, czy ogłoszenie jest aktualne. www.apartamenty.pl
www.gratka.pl
www.szybko.pl
www.transler.pl
www.aaaby.pl
www.trader.pl

Gdzie i jak szukać własnego m

Skoro już wiesz, jaką sumą będziesz dysponował, nadszedł czas na wyszukanie interesującego mieszkania lub domu. W tej czynności niezwykle przydatne okazują się serwisy z ofertami sprzedaży nieruchomości.


Skorzystamy z serwisu Tabelaofert.pl­. Witryna jest przejrzysta i intuicyjna w obsłudze, co przy dużej liczbie ofert znacznie ułatwia korzystanie z niej. Na stronie znajdziemy także inne informacje pomocne przy zakupie mieszkania. Szczególnie warto zwrócić uwagę na działy Doractwo mieszkaniowe i Targi mieszkaniowe.


Otwórz stronę Tabelaofert.pl­. Szukanie możesz rozpocząć na dwa sposoby już z poziomu strony głównej. Możesz wybrać województwo lub główne miejscowości z danego regionu. Jednak o wiele lepsze wyniki uzyskasz, korzystając z wyszukiwarki. Z listy Typ oferty wybierz poszukiwaną nieruchomość. W naszym przykładzie będzie to Mieszkania. Poniżej z listy wybierz województwo, a następnie miasto. Możesz także określić metraż poszukiwanego mieszkania, liczbę pokoi oraz przedział cenowy. Kliknij przycisk Szukaj.


Po chwili na stronie pojawią się oferty dopasowane do twoich wymagań. Są to podstawowe zajawki ofert. Aby poznać szczegółową treść wybranego ogłoszenia, kliknij przycisk Szczegóły. Możesz się także zapoznać z lokalizacją obiektu, który cię zainteresował. W tym celu najlepiej skorzystaj z mapy – przycisk Mapa – albo z usługi GoogleEarth. W przeglądaniu ofert nie ograniczaj się nigdy do jednego serwisu. Warto sprawdzić, co proponują inne. W ramce „Gdzie szukać” polecamy wybrane przez nas, godne uwagi witryny, z których możesz skorzystać, wybierając nieruchomość.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto