A A A

Przyjazny doradca

PC Format 9/2007
Kupno mieszkania czy domu to jedna z poważniejszych decyzji w życiu. Planując zakup nieruchomości, warto wziąć pod uwagę nie tylko własne marzenia. Pokażemy, jak pomocny może się okazać internet.

Po pieniądze do banku

Serwisy internetowe, oprócz wyszukania ciekawych ofert nieruchomości, pomogą ci także w wyborze lub chociaż zorientowaniu się w ofercie kredytowej większości banków. Na tym etapie planowania zakupu przydatne okazują się także witryny, które pozwalają porównać pożyczki. Dzięki mechanizmom udostępnianym na specjalizowanych stronach możesz także przeprowadzić symulację spłaty kredytu w kilku wariantach. Dowiesz się w ten sposób, jak w rzeczywistości wygląda spłata rat stałych czy malejących. Nawet gdy po pomoc w zaciągnięciu kredytu zgłosisz się do specjalisty, będziesz już wstępnie zorientowany w temacie i precyzyjniej określisz, co jest dla ciebie najkorzystniejsze. Godnym uwagi serwisem jest witryna Ehipoteka.com

Korzystanie z witryny Ehipoteka.com


Na głównej stronie Ehipoteka.com wypełnij formularz, w którym określisz parametry kredytu. Jeżeli masz problem z wypełnieniem jakiejś rubryki, naprowadź kursor na znak zapytania, aby wyświetlić dymek informacyjny z podpowiedzią. Kliknij Wyszukaj ofertę.


Po chwili na ekranie zobaczysz listę proponowanych kredytów spełniających twoje oczekiwania. Możesz poznać szczegóły każdej oferty i porównać poszczególne kredyty. W drugim przypadku zaznacz interesujące pozycje, i kliknij przycisk Porównaj oferty. W wywołanym oknie zobaczysz zestawienie ofert.


Ciekawe kalkulatory oferuje także serwis Tabelaofert.pl. Wpisz adres http://rednetfinance.pl/kalkulatory/kredytowe i kliknij odsyłacz Rata równa czy malejąca?.


Następnie wpisz kwotę kredytu, oprocentowanie i liczbę lat. Kliknij przycisk oblicz. Po chwili witryna przeanalizuje dane i pokaże wyniki. Kliknij TABELA, aby zobaczyć szczegóły spłaty. Na ekranie wyświetli się porównanie spłaty w racie malejącej i równej. Symulację kredytu możesz zobaczyć także na wykresie.

Dodatkowe koszty i przydatne porady

Zanim zaczniesz się cieszyć własnym mieszkaniem, musisz uzbroić się w cierpliwość i przejść kolejno opisane etapy. Warto także zachować ostrożność, by nie umknęły ci żadne istotne szczegóły – na przykład opłaty notarialne czy sprawdzenie statusu prawnego nieruchomości i ksiąg wieczystych. Z pewnością warto zajrzeć do serwisu www.dom.gazeta.pl. Na łamach witryny znajdziesz ciekawe artykuły, które podpowiedzą, na co zwrócić uwagę, ale też jak nie dać się oszukać.

Pamiętaj także o prowizjach. Jeżeli w zakupie mieszkania pośredniczy agencja, musisz się liczyć z prowizją w wysokości 2–3 procent wartości mieszkania. Warto także zawczasu zapoznać się z opłatami notarialnymi. Przydatny kalkulator, umożliwiający obliczenie podatku, taksy notarialnej, VAT-u, opłaty sądowej, koszt wniosku do wydziału ksiąg wieczystych oraz prowizje agencji, znajdziesz pod adresem http://www.nawigator.biz/kalkulator.php.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto