A A A

Sieć bez barier

PC Format 1/2008
Chcesz pograć ze znajomym w ulubioną grę sieciową, ale ty lub on nie macie publicznego adresu IP? Nie szkodzi. Istnieje sposób połączenia waszych komputerów. Wystarczy skorzystać z programu Hamachi.

Gra ze znajomymi w sieci to wielka frajda, jednak po spełnieniu określonych warunków. W osiedlowych i prywatnych sieciach często ty albo twoi znajomi dysponujecie niepublicznym adresem IP i nie macie możliwości przekierowania portu. Wielu w takim momencie składa broń, gdyż bariera wydaje się nie do pokonania. A tymczasem wystarczy odpowiedni program, żeby ominąć przeszkody.

Hamachi jest to program do tworzenia wirtualnych sieci LAN. Każdy z użytkowników Hamachi dostaje swój dodatkowy adres IP. Wystarczy zainstalować aplikację na dwóch lub kilku komputerach, stworzyć w programie wirtualną sieć, podłączyć wszystkich zainteresowanych i dzięki temu uzyskać bezpośrednie połączenie (P2P) między komputerami, nawet gdy znajdują się za NAT-em.

Możesz przynależeć do wielu sieci Hamachi, u różnych znajomych. Kiedy twój znajomy postawi sieć i jest akurat online, wystarczy, że się do niego podłączysz i już możecie grać. Obaj widzicie się w LAN-ie i łączycie się przez dodatkowe IP sieci Hamachi.

Zaletą Hamachi jest możliwość wygodnej wymiany plików. Za jego pośrednictwem możesz postawić serwer FTP, a wtedy wszyscy twoi znajomi, którzy są w tej samej sieci, będą mogli się z nim połączyć.

Oficjalne Polskie Wsparcie Hamachi

Niestety, zarówno w działaniu sieci, jak i w połączeniu podczas grania w gry sieciowe mogą się pojawiać problemy. Najlepszym rozwiązaniem jest odwiedzenie witryny i forum znajdującego się pod adresem www.hamachi.pl. Jest to oficjalna pomoc do programu Hamachi. Znajdziesz tam rozwiązania problemów występujących w różnych grach i kłopotów z działaniem samej aplikacji. Jest tam także spis publicznych sieci różnych gier, z których możesz korzystać. Warto także odwiedzić forum Fragman City (http://fc.linknet.pl). Witryna skupia graczy z sieci Hamachi i trzeba się w niej zarejestrować. Poznasz tam ogólnodostępne serwery, z których w razie potrzeby będziesz mógł w każdej chwili skorzystać.

Instalacja i konfiguracja programu


Zainstaluj program pobrany ze strony www.hamachi.pl. W pierwszym oknie kliknij Dalej. Następnie, w drugim oknie zaznacz pole Akceptuję umowe i kliknij Dalej, a w kolejnym Instaluj. Program zostanie automatycznie zainstalowany na twoim komputerze. Aby zakończyć instalację, kliknij Dalej i Zakończ.


Program zostanie uruchomiony automatycznie. Musisz się po raz pierwszy zalogować do sieci Hamachi. Dzięki temu otrzymasz swój niepowtarzalny adres IP. Będzie on twoim identyfikatorem.


W głównym oknie aplikacji kliknij przycisk włącznika. W wywołanym oknie, w sekcji Nick konta wprowadź swój pseudonim. Następnie kliknij przycisk Utwórz, aby zapisać ustawienia. Po chwili otrzymasz swój adres IP. Będzie widoczny na górnej belce aplikacji.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto