A A A

Skopiuj filmy z YouTube

PC Format 03/2010
Nie sposób zliczyć wszystkich stron internetowych, na których znajdują się osadzone pliki multimedialne. W tym artykule zajmiemy się plikami wideo. Dzięki naszym wskazówkom dowiesz się, w jaki sposób zapisać interesujący cię wideoklip na dysku swojego komputera, a za pomocą zamieszczonego na krążku oprogramowania bez problemu wykonasz to zadanie. [AS]

Dlaczego warto pobierać klipy na dysk? Plików wideo odtwarzanych strumieniowo nie brakuje w internecie, jednak zawartość zmienia się dynamicznie. Twój ulubiony klip, który obecnie znajduje się na jakiejś stronie, za jakiś czas może już nie być tam dostępny. Jeżeli jednak zapiszesz go na dysku, wszelkie zmiany stron, na które nie masz wpływu, nie będą dla ciebie istotne. Zapis plików offline daje ci także możliwość obejrzenia interesującego cię materiału w sytuacji, gdy nie będziesz miał dostępu do internetu. Proponowane oprogramowanie potrafi nie tylko przechwytywać, ale i konwertować wideo na urządzenia mobilne.

Pliki z YouTube – Alive YouTube Video Converter

Na naszym CD zamieszczamy pełną wersję komercyjnego programu Alive YouTube Video Con- verter. Aplikacja ta jest narzędziem, za którego pomocą nie tylko przegrasz wideo z serwisu You- Tube, ale od razu zapiszesz materiał w jednym z popularnych formatów wideo obsługiwanych przez program (m.in.: AVI, MPEG, DivX/XviD, ASF, WMV, MOV, QuickTime, VOB, 3GP). Za pomocą tej aplikacji przegrasz także sam dźwięk (formaty: MP3, AAC, AC3, M4A). Funkcje, w które wyposażono Alive YouTube Video Converter, pozwolą z łatwością przegrać materiał wideo z najpopularniejszego serwisu wprost na komórkę czy iPoda, a także na DVD. Program umożliwia także przegrywanie wideo z serwisu MySpace.com.

Instalacja i rejestracja


Uruchom instalację programu za pośrednictwem menu naszej płyty. Po chwili zobaczysz kreator instalacji. Potwierdzaj kolejno jego etapy – domyślnych ustawień nie musisz zmieniać. Program uruchomi się automatycznie bezpośrednio po zakończeniu instalacji.


Na ekranie pojawi się okno dialogowe Alive YouTube Video Converter informujące, że program działa w trybie próbnym. Aby uzyskać pełny zestaw funkcji, zarejestruj aplikację – kliknij przycisk Register.


Na ekranie komputera wyświetli się okno: Register Alive YouTube Video Converter. W oknie tym wypełnij pola rejestracyjnie dokładnie tak, jak przedstawiono na ilustracji, i kliknij przycisk Register. Pojawi się kolejne okno, Youtubeconverter, informujące o poprawnym zarejestrowaniu pełnej wersji programu. Kliknij przycisk  OK.

Pierwsze nagranie


Uruchom przeglądarkę WWW. Wejdź na witrynę YouTube http://pl.youtube.com i wybierz interesujący cię klip, który chciałbyś zapisać na dysku. Zakładamy, że okno główne programu masz cały czas otwarte. W oknie tym kliknij pierwszą od lewej strony ikonę.


Wyświetli się okno dialogowe umożliwiające zdefiniowanie nowego zadania. W polu URL wklej adres do wybranego klipu (skopiuj go z paska adresowego przeglądarki WWW).Rozwijana lista Output Format definiuje format zapisu dla wynikowego pliku wideo. Domyślnie wybraną pozycją jest MPEG-1/VCD Video. Na początek proponujemy pozostawienie tego formatu, MPEG‑1 jest bardzo popularny i praktycznie każdy komputer i większość urządzeń odtwarzających potrafi go odtworzyć. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, byś z listy wybrał ustawienie właściwe np. dla telefonu iPhone.


Pole tekstowe Output Folder jest przeznaczone na określenie docelowego folderu, do którego zostanie zapisany przekonwertowany z serwisu YouTube plik wideo. Jeżeli domyślnie wybrany folder ci nie odpowiada, możesz wskazać dowolny inny folder na dysku, ale uwaga – w systemie Windows Vista i Windows 7 zalecane jest wskazanie lokalizacji, do której masz pełne uprawnienia. Aktualnie zalogowany użytkownik ma pełne uprawnienia do swojego folderu dokumentów i znajdujących się w nim podfolderów (np. Moje obrazy, Moje wideo itd.).Jeżeli chcesz pozostawić jako nazwę pliku domyślną nazwę klipu (czyli taką, pod jaką dany klip został wystawiony w serwisie YouTube), pozostaw domyślnie zaznaczone pole wyboru Use default video name. Jeżeli chcesz nadać nagrywanemu filmowi własną nazwę, odznacz to pole wyboru, a nazwę wpisz w pole tekstowe widoczne pod odznaczonym polem wyboru. Kliknij OK, by zatwierdzić ustawienia przechwytywania wideoklipu.


Jeżeli w ustawieniach wskazałeś folder, którego jeszcze nie ma na dysku, program wyświetli odpowiedni komunikat. Kliknij w oknie komunikatu przycisk Tak, by utworzyć folder docelowy we wskazanej przez ciebie lokalizacji.


Program rozpocznie pobieranie i jednoczesną konwersję oraz zapis pliku wideo. O postępie prac jesteś powiadamiany na bieżąco w oknie głównym Alive YouTube Video Converter  – patrz na kolumnę Progress oraz Status. Możesz poczekać, aż materiał zostanie w całości pobrany i zapisany w docelowym folderze, ale równie dobrze możesz rozpocząć ustawianie pobierania kolejnego wideo – kliknij New i powtórz opisane operacje.Gdy plik zostanie w całości pobrany i zapisany w przekonwertowanej do wynikowego formatu postaci, zostaniesz o tym poinformowany zmianą wpisu w kolumnie Status na Finished. Aby przejść od razu do docelowego folderu, kliknij prawym klawiszem na wierszu dotyczącym pobranego pliku i z menu kontekstowego wybierz  Open Target Folder.Otworzy się okno docelowego folderu, w którym zobaczysz miniaturę kadru z zapisanego na dysku filmu, np. tantric breakdown live. Jeżeli film przegrał się poprawnie, możesz już usunąć wpis dotyczący zadania. W oknie Alive YouTube Video Converter zaznacz wiersz dotyczący zadania pobierania danego klipu i kliknij ikonę Delete.Jeżeli chcesz przegrać kolejny film, nie musisz dodawać ręcznie nowego zadania. Skopiuj do schowka adres strony w serwisie YouTube, na której jest wyświetlany klip. Program analizuje zawartość schowka. Jeżeli wykryje w nim adres klipu z YouTube, zobaczysz na ekranie znane ci już okno:

Pełną wersję programu opisywanego w powyższym warsztacie znajdziesz na płycie dołączonej do najnowszego numeru PC Format 03/2010


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
marcin890
opera
7 listopada 2014, 13:20
proste pobieranie plików
Ja znam prosty i darmowy sposób na pobieranie plików z YouTube. Wejdź na www.keeptube.pl i ściągaj online. Bez Javy i innych programów. Pobieraj mp3, mp4, avi, flv.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualnościGenesis wprowadza nowe słuchawki
24 listopada 2017
Marka Genesis poszerza swoją ofertę o kolejny model słuchawek : Radon 720. Jego wyróżnikami mają być m.in. duże głośniki czy...

Artykuły z wydań

 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 12/2017
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto