A A A

Solidna tarcza ochronna

PC Format 4/2017
Korzystając ze zgromadzonych przez nas aplikacji, utworzysz swój własny system ochrony, idealnie dopasowany do twoich wymagań i wydajności komputera. M. Piotrowski, S. Malinowski

Druga linia obrony systemu


Choć niedawno Malwarebytes ewoluował w pełnoprawny program antywirusowy, wciąż posiada on nietypową zdolność koegzystencji z innymi popularnymi rozwiązaniami antywirusowymi zainstalowanymi w systemie. Oznacza to, że może on stanowić drugą linię obrony przed złośliwym oprogramowaniem i innymi, bardziej zaawansowanymi zagrożeniami, także tymi najnowszymi. Warto wiedzieć jednak, że darmowa wersja nie chroni komputera w czasie rzeczywistym, ograniczając się do ręcznie aktywowanego skanowania.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: https://pl.malwarebytes.com

Nośnik ratunkowy


Gdy nie ma sposobu, by usunąć złośliwe oprogramowanie z poważnie zainfekowanego systemu, z pomocą spieszy ESET SysRescue Live Creator. Dzięki niemu możliwe jest utworzenie specjalnego dysku naprawczego. Umieszczony na nim odizolowany system wraz z programem antywirusowym pozwala pozbyć się infekcji z komputera bez konieczności uruchamiania systemu Windows.
Systemy: Windows Vista/7/8
Adres: www.eset.pl

Diagnostyka windowsa


Za pomocą Farbar Recovery Scan Tool możesz obszar po obszarze przeskanować komputer pod kątem ewentualnych problemów bądź infekcji. Końcowy raport pozwala między innymi zidentyfikować miejsca ładowania złośliwego oprogramowania. To, co najważniejsze i co wyróżnia ten program na tle konkurencji, to możliwość uruchomienia go z poziomu systemowego trybu awaryjnego i środowiska Windows Recovery Environment.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.bleepingcomputer.com

Drobiazgowa kontrola


Podczas gdy większość programów antywirusowych ogranicza się właściwie do skanowania dysków komputera, Combofix wyróżnia się bardzo dokładnym penetrowaniem systemu operacyjnego. Drobiazgowo go skanuje, usuwając napotkane po drodze szkodniki, w tym nawet te najbardziej poukrywane. Na koniec generuje plik LOG zawierający informacje o wszystkich nieprawidłowościach. Uwaga! Z racji poważnego ingerowania w system program zalecany jest bardziej zaawansowanym użytkownikom.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8
Adres: www.bleepingcomputer.com

Ochrona i wydajność


Niewielki program Malware Hunter zapewnia kompleksową ochronę przez niemal wszystkimi rodzajami zagrożeń. Skanuje dysk twardy komputera, usuwa znalezione szkodniki, ale również czyści rejestr i przyspiesza działanie systemu operacyjnego. Dodatkowo program może też pochwalić się nowoczesnym, wyjątkowo intuicyjnym interfejsem. Dzięki temu bez trudu można odnaleźć w nim potrzebne narzędzia. Warto jednak wiedzieć, że część z nich (np. ochrona w czasie rzeczywistym) zarezerwowana jest tylko dla posiadaczy płatnej edycji Pro.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.glarysoft.com

Pułapka na hakera


RansomFree zabezpiecza komputer przed ransomware’em, czyli infekcjami, które szyfrują pliki na dysku i w zamian za ich odblokowanie żądają wpłacenia okupu. Aplikacja wyróżnia się niekonwencjonalną metodą działania – zarzuca przynętę, tworząc fałszywe foldery o takich nazwach, by jako pierwsze padły one ofiarą wirusa. To sposób na szybkie wykrycie szkodnika, zablokowanie go i minimalizację szkód. Swoją skuteczność program ten zawdzięcza wyjątkowo bogatej bazie zachowań typowych dla ransomware’u.
Systemy: Windows 7/8/10
Adres: https://ransomfree.cybereason.com

Sprawdzony antywirus


Swoją olbrzymia popularność Avast Free Antywirus zawdzięcza nie tylko temu, że jest darmowy. Program ceniony jest przede wszystkim za wysoką skuteczność wykrywania zagrożeń oraz całkiem pokaźną liczbę dostępnych w nim funkcji. Dzięki niedawnej aktualizacji Nitro Update aplikacja zyskała specjalny system prewencji przed złośliwym oprogramowaniem w postaci autorskiej technologii CyberCapture działającej przy wsparciu laboratorium antywirusowego Avast oraz otrzymała bezpieczną przeglądarkę internetową o nazwie SafeZone.
Systemy: Windows XP/Vista/7/8/10
Adres: www.avast.com


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto