A A A

Sprawny listonosz

PC Format 10/2007
Obecne wersje programów pocztowych nie zawsze zaspokajają nasze oczekiwania. Czasami brakuje najprostszych funkcji, które uczyniłyby pracę wygodniejszą. Możemy wtedy skorzystać z ciekawych i przydatnych dodatków i wtyczek.

Śledzenie e-maili i nakładanie ograniczeń

Ciekawym dodatkiem do programu pocztowego jest wtyczka umożliwiająca śledzenie wysłanego listu. Dzięki Active Tracker ReadNotify możesz częściowo kontrolować wysłaną pocztę. Dzieje się tak, ponieważ wysłany e-mail nie trafia bezpośrednio do skrzynki adresata, lecz na serwer ReadNotify. Do skrzynki adresata dostarczony zostaje tylko odnośnik do wiadomości, którą odbiorca może przeczytać z zachowaniem nałożonych przez nadawcę ograniczeń. Możesz ustawić autodestrukcję wiadomości po przeczytaniu, zablokować możliwość drukowania i kopiowania korespondencji. Możesz także otrzymać szczegółowy raport z informacjami m.in. o tym, kiedy adresat otworzył list, spod jakiego adresu IP, jakiej używał przeglądarki i jakiego systemu.


Zanim zainstalujesz dodatek ReadNotify, musisz się zarejestrować na stronie serwisu. Otwórz stronę www.readnotify.com i w pole Your existing email address wpisz swój adres e-mailowy. Kliknij GO.


Wypełnij formularz rejestracyjny. Wpisz kolejno imię, nazwisko, dwukrotnie hasło, pytanie, które posłuży do odzyskania hasła, odpowiedź. W pozycji Terms Of Use zaznacz pole I Accept i kliknij Sign Me Up!.Teraz możesz zainstalować dodatek ActiveTracker. Uruchom instalator aplikacji z płyty dołączonej do PC Formatu. W pierwszym oknie wybierz English i kliknij Next. Następnie zaznacz pole I agree with the above terms and conditions i ponownie kliknij Next i Finish.


W zasobniku systemowym pojawi się ikona sygnalizująca działanie dodatku, którego obsługa jest prosta. Przed wysłaniem wiadomości kliknij ikonę w zasobniku systemowym.


Na ekranie zobaczysz okno programu. Opcja Activate Tracking jest zawsze aktywna i zapewnia wysyłanie raportu. Uaktywnienie funkcji Self-Destructing oznacza automatyczne zniszczenie e-maila po 60 sekundach od otworzenia go przez adresata.


W nowo otwartym oknie możesz dowolnie zmieniać czas autodestrukcji, wpisując w pole tekstowe wybraną wartość. Obok zaznacz, czy wpisana liczba oznacza sekundy czy minuty. Kliknij OK.


Zaznaczenie funkcji Block Print & Copy spowoduje uniemożliwienie skopiowania lub wydrukowania wysłanego listu. Jeżeli nałożysz już wszystkie restrykcje, możesz wysłać e-mail za pomocą swojego programu pocztowego.


Adresat dostanie odnośnik, pod którym będzie się kryła wiadomość. Będzie widoczna treść listu, a w polu Expiry będzie wyświetlane odliczanie czasu, jaki pozostał do zniszczenia wiadomości, i ostrzeżenie Warning, że kliknięcie w jakimkolwiek miejscu na treści listu spowoduje jego natychmiastowe skasowanie (zadziała zabezpieczenie przed kopiowaniem).


Otrzymasz raport zawierający informację, kiedy została odczytana wiadomość, w jakiej przeglądarce i spod jakiego adresu IP.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościWrażliwy Bluetooth
21 lutego 2020
Błędy w mikroczipach zagrażają wielu urządzeniom medycznym, łącznie z rozrusznikami serca – twierdzą naukowcy z uniwersytetu w Singapurze.

Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto