A A A

Strona na WordPressie

PC Format 05/2016
Rozpoczynamy kurs tworzenia stron działających na WordPressie. W ramach akcji PC Formatu i Cal.pl otrzymasz za darmo dostęp do serwera o pojemności 5 GB z preinstalowanym skryptem. Ważność konta będziesz mógł przedłużać, kupując kolejne wydania magazynu. Wojciech Nosel


Dzięki wspólnej akcji PC Formatu i firmy hostingowej Cal.pl nawet przez rok możesz korzystać za darmo z serwera o pojemności 5 GB – bez limitu transferu danych i z preinstalowanym WordPressem. Co trzy miesiące w piśmie będziemy zamieszać kody przedłużające ważność twojego konta o kwartał, a w każdym kolejnym wydaniu PC Formatu krok po kroku poprowadzimy cię przez kolejne etapy budowania własnej witryny opartej na najpopularniejszym skrypcie do zarządzania treścią (tzw. CMS, ang. Content Management System), z którego korzysta już niemal co piąta strona w sieci. I choć pierwotnie WordPress miał napędzać głównie niewielkie blogi, dziś sprawdza się świetnie jako zaplecze stron hobbystycznych i firmowych, dużych portali, a nawet sklepów internetowych. Po skrypt sięgają już nie tylko amatorzy, ale też zawodowcy, profesjonalne instytucje, firmy oraz agencje, ponieważ twórcy WordPressa stale dbają o jego bezpieczeństwo i na bieżąco udostępniają bezpłatne aktualizacje, które eliminują występujące zagrożenia. Niemal nieograniczone możliwości konfiguracyjne i wizualne platforma zawdzięcza licznym rozszerzeniom i wtyczkom oraz ogromnej bazie darmowych i komercyjnych szablonów. Dzięki intuicyjnemu panelowi administracyjnemu zarządzanie zawartością strony jest bardzo proste, nie wymaga też od ciebie znajomości języków programowania, ponieważ edycja treści odbywa się w wizualnym edytorze, przypominającym popularne pakiety biurowe. W pierwszym odcinku naszego kursu pokazujemy, jak aktywować promocyjne konto w Cal.pl i przeprowadzić podstawową konfigurację skryptu.

Rejestracja konta WWW na stronie promocyjnej

Aby aktywować usługę hostingu z preinstalowanym WordPressem, postępuj zgodnie z poniższą instrukcją. Jeśli korzystałeś już wcześniej z systemu kody.pcformat.pl, zaloguj się, podając swoje dane i przejdź od razu do kroku 5.

Pobieranie kodu rejestracyjnego


W polu adresu przeglądarki internetowej (nie mylić z polem wyszukiwarki) wpisz kody.pcformat.pl i naciśnij Enter. Kliknij Nie masz konta? Zarejestruj się, aby założyć konto w systemie.


Podaj swój adres e-mail (zalecamy korzystanie z Gmaila), a następnie w polach Hasło wpisz hasło. Nie może ono zawierać znaków innych niż litery i cyfry. Kliknij Zarejestruj mnie i przejdź do swojej skrzynki pocztowej, aby odebrać wiadomość aktywacyjną.


Odszukaj w skrzynce odbiorczej wiadomość o tytule Potwierdzenie konta i kliknij link znajdujący się w jej treści.


Twoje konto zostanie aktywowane. Zaloguj się do systemu, używając podanego wcześniej adresu e-mail i hasła. Kliknij przycisk Zaloguj mnie.


W polu widocznym przy nazwie bieżącego numeru PC Formatu wpisz kod, który jest nadrukowany na płycie dołączonej do magazynu. Możesz wpisać go z pominięciem myślników. Kliknij przycisk Sprawdź.


Po wpisaniu prawidłowego kodu w systemie pokażą się wszystkie dostępne kody. Kliknij przycisk kod promocyjny hosting Cal.pl. Pojawi się okienko z kodem promocyjnym do wykorzystania w Cal.pl. Możesz ten kod przepisać lub kliknąć Wyślij na e-mail, aby wysłać go sobie e-mailem na adres podany podczas logowania.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto