A A A

Superpakiet - internet edycja 2017

PC Format 3/2017
W tym wydaniu zachęcamy do zaktualizowania zestawu aplikacji internetowych. Na naszej płycie zamieściliśmy zestaw 70 najnowszych programów, niezbędnych do wygodnego i bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. M. Piotrowski, S. Malinowski

ooVoo


Choć ooVoo pozwala swoim użytkownikom na rozmowy tekstowe i głosowe, jego prawdziwy potencjał tkwi w połączeniach wideo. Dzięki niemu możliwe jest prowadzenia wideokonferencji, wysyłanie krótkich wiadomości wideo (maksymalnie 5 minut), a także zapisywanie odbytych wideoczatów w postaci plików AVI bądź FLV. Poza tym program umożliwia wykonywanie połączeń telefonicznych i wymianę plików.
Adres: www.oovoo.com

TeamSpeak


To wciąż jeden z najpopularniejszych komunikatorów głosowych, szczególnie wśród graczy. Dzięki niemu możliwe jest prowadzenie rozmowy z wieloma użytkownikami na jednocześnie. Kluczowe znaczenie ma funkcja tworzenia wydzielonych pokojów, co idealnie wręcz nadaje się do komunikacji podczas rozgrywek wieloosobowych. Program ma również mechanizm automatycznej regulacji mikrofonu.
Adres: www.teamspeak.com / Pobierz program

Jitsi


Program łączy kilka komunikatorów w jeden. Dzięki obsłudze protokołów Google Talk, SIP, XMPP (Jabber) i Facebook możliwe jest podpięcie wszystkich posiadanych kont i jednoczesne korzystanie z nich w aplikacji. Co istotne, kontakty z innych komunikatorów zostaną automatycznie zaimportowane do Jitsi już podczas łączenia kont. Oprócz standardowej wymiany wiadomości tekstowych i komunikacji audio-wideo program może służyć do wymieniania plików, udostępniania pulpitu na potrzeby prezentacji i prowadzenia wideokonferencji z większą grupą korzystających z komunikatorów użytkowników.
Adres: https://jitsi.org / Pobierz program

Viber


Swoim użytkownikom Viber umożliwia prowadzenie rozmów głosowych, czatów tekstowych, wysyłanie plików, a także nawiązywanie połączeń audio-wideo. Funkcje są dostępne niezależnie od posiadanej platformy i systemu, bo program dostępny jest obecnie na większości urządzeń mobilnych i stacjonarnych. Co ciekawe, w odróżnieniu od konkurencyjnego Skype’a nawiązywanie połączeń pomiędzy użytkownikami nie odbywa się przy użyciu wcześniej utworzonych kont, a na podstawie prawdziwych numerów telefonów. Wiąże się to jednak z koniecznością założenia profilu wpierw na posiadanym smarfonie, a dopiero później – na komputerze. Instalator wersji windowsowej upraszcza cały ten proces, podpowiadając kolejne niezbędne kroki.
Adres: www.viber.com / Pobierz program


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto