A A A

Superpakiet - internet edycja 2017

PC Format 3/2017
W tym wydaniu zachęcamy do zaktualizowania zestawu aplikacji internetowych. Na naszej płycie zamieściliśmy zestaw 70 najnowszych programów, niezbędnych do wygodnego i bezpiecznego korzystania z zasobów sieci. M. Piotrowski, S. Malinowski

Google Chrome


Niezwykła popularność Chrome’a to zasługa nie tylko szybkości działania czy prostego, intuicyjnego interfejsu wykorzystującego karty. Tworząc swoją przeglądarkę, Google postawiło na funkcjonalność, która w tym przypadku oznacza pełną integrację z innymi usługami firmy takimi jak choćby poczta Gmail, Dokumenty Google czy automatyczny tłumacz stron internetowych, jak również synchronizację między wszystkimi urządzeniami z Chrome’em. Nie zabrakło szerokich możliwości personalizacji, dzięki którym każdy użytkownik dopasuje przeglądarkę do swych preferencji, korzystając z ogromnej bazy przeróżnych wtyczek i rozszerzeń. Przydatnym dodatkiem jest również wbudowana przeglądarka plików PDF.
Adres: www.google.pl/chrome/browser/desktop / Pobierz program

Vivaldi


Imponujące funkcjonalnością Vivaldi wyraźnie wyróżnia się na tle konkurencji swoim adaptacyjnym interfejsem. I nie chodzi tu tylko o to, że każdej zmianie strony WWW towarzyszy zmiana kolorystyki przeglądarki. Dużo istotniejsze są możliwości personalizacji interfejsu, m.in. za pomocą aktywowanych paneli bocznych, oznaczania kart kolorami, zapisywania własnych notatek czy grupowania otwartych kart w stosy. Niebagatelne znaczenie ma również funkcja hibernacji jednej bądź wszystkich aktywnych kart, co pozwala uwolnić część zasobów systemowych.
Adres: https://vivaldi.com / Pobierz program

Opera


Choć Opera jest jednym z „najlżejszych”, a zarazem najbardziej rozbudowanych i najszybszych programów do przeglądania stron WWW, jej twórcy nie ustają w działaniach, by uczynić ją jeszcze bardziej atrakcyjną. Obecnie poza klasycznymi funkcjami pokroju szybkiego otwierania wielu kart jednocześnie czy obsługi rozszerzeń aplikacja oferuje blokowanie reklam, wyświetlanie filmów w oddzielnej ramce czy szybsze przeglądanie w wolnych sieciach dzięki mechanizmowi Opera Turbo. Posiadaczom laptopów spodoba się tryb oszczędzania baterii.
Adres: www.opera.com/pl / Pobierz program

SlimJet


Szybka i funkcjonalna przeglądarka internetowa. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że Slimjet to kolejna odmiana Chromium, jakich w sieci wiele. Program ten ma jednak w zanadrzu kilka bezsprzecznych atutów, które czynią go wyjątkowo atrakcyjną alternatywą. Slimjet może pochwalić się szybkim działaniem i wyjątkowo niskim apetytem na zasoby systemowe przy zachowaniu pełnej funkcjonalności Chromium, zaś wśród dostępnych w nim narzędzi znaleźć można tworzenie zrzutów ekranowych z przeglądanej strony, pobieranie wideo z YouTube’a czy integrację z Facebookiem bądź innymi serwisami społecznościowymi.
Adres: www.slimjet.com

Light


Light, będąc mocno odchudzoną wersją Firefoksa, idealnie nadaje się do wykorzystania na mniej wydajnych komputerach. Uproszczenie całego programu oraz zredukowanie do minimum jego apetytu na zasoby systemowe odbyło się niemal bezboleśnie – Light ma identyczną funkcjonalność jak jego pierwowzór.
Adres: https://sourceforge.net/projects/lightfirefox


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto