A A A

Świadomy wybór stron WWW

PC Format 9/2007
Gdy korzystasz z przeglądarki WWW, interesuje cię wyłącznie treść przeglądanych stron. Nie sprawdzasz, jak jest zbudowana strona i jaki zawiera kod. Tymczasem dwie bardzo podobnie wyglądające witryny mogą się od siebie bardzo różnić głównie pod względem obecności w nich złośliwego kodu czy np. odsyłaczy do złośliwego oprogramowania szpiegowskiego bądź reklamowego.

Istnieje jednak dość prosty sposób zabezpieczenia się przed przykrymi niespodziankami. Polecamy skorzystanie w tym celu z darmowego programu – dodatku do przeglądarek WWW – McAfee SiteAdvisor. Program ten współpracuje z przeglądarkami Internet Explorer (wersje 6 i 7) oraz Firefox (1.5 oraz 2).

Instalacja programu w przeglądarce Internet Explorer 7

Ponieważ program SiteAdvisor funkcjonuje jako wtyczka do przeglądarki, najprostszym sposobem jego instalacji będzie pobranie go bezpośrednio z internetu.


Uruchom przeglądarkę Internet Explorer. Następnie w pasku adresowym wpisz: www.siteadvisor.com.


Na stronie głównej prezentującej program McAfee SiteAdvisor kliknij przycisk:


Zostaniesz przekierowany na stronę z opisem dodatku SiteAdvisor do Internet Explorera. Kliknij znajdujący się po prawej stronie okna przeglądarki przycisk:


Pojawi się okno Pobieranie pliku - ostrzeżenie o zabezpieczeniach. Kliknij w nim przycisk Uruchom.


Po pobraniu niezbędnych danych automatycznie uruchomi się instalator (jeżeli korzystasz z Windows Vista, będziesz musiał jeszcze potwierdzić jego uruchomienie). W pierwszym oknie instalatora kliknij Dalej.


W kolejnym etapie w oknie instalatora wyświetlane są informacje o ochronie prywatności użytkowników. Po zapoznaniu się z nimi kliknij Dalej.


Potwierdź tekst licencji, klikając opcję Zgadzam się. Zobaczysz okno dialogowe z informacją o możliwości dobrowolnego udziału w akcji doskonalenia produktu. Jeżeli chcesz uczestniczyć w tej akcji, kliknij Tak. W naszym przykładzie instalacji założyliśmy, że klikniesz Nie.


Instalator rozpocznie kopiowanie plików programu. Po zakończeniu operacji wyświetli komunikat Wykonano!. Kliknij Zakończ.


Uruchomi się automatycznie przeglądarka WWW (Internet Explorer) i wyświetli się strona z podziękowaniem za zainstalowanie dodatku SiteAdvisor. Zwróć uwagę na dodany w prawym, górnym rogu okna przeglądarki pasek McAfee SiteAdvisor. Gdy naprowadzisz na niego kursor myszy, pojawią się w dymku dodatkowe informacje. Dodatek zainstalowany!


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTwitter ma najgorsze filtry blokujące
14 listopada 2019
Badania IWF obnażają nieskuteczność filtrów Twittera. Prawie połowa szkodliwych dla dzieci treści rozpowszechniana jest za pośrednictwem...

Artykuły z wydań

 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 6/2019
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto