A A A

Szybki i prosty PIT

PC Format 03/2012
Czytelnikom, których dotyczy obowiązek podatkowy, oferujemy wsparcie w postaci oprogramowania oraz poniższego poradnika. AGNIESZKA SERAFINOWICZ

Rok 2011 już za nami, zatem warto pomyśleć o obowiązkowym rozliczeniu się z fiskusem. Co prawda czasu jest jeszcze sporo, ale nie należy z tym czekać do ostatniej chwili. Jeżeli otrzymałeś już od swojego pracodawcy PIT-11, rozlicz się już dziś. Pomoże ci w tym specjalna edycja programu e-pity 2011 umieszczona na płycie dołączonej do aktualnego wydania PC Formatu oraz instrukcje dotyczące instalacji i korzystania z tego programu.

Instalacja programu e-pity 2011

Warsztat przedstawia proces instalacji i konfiguracji programu e-pity 2011 na komputerze działającym pod kontrolą 64-bitowego systemu operacyjnego Windows 7 Home Premium, ale przebieg instalacji jest podobny również w innych wersjach Windows.

Instalacja


Uruchom program instalacyjny zamieszczony na płycie dołączonej do bieżącego wydania PC Formatu lub przekopiuj ikonę pliku instalacyjnego w łatwo dostępne miejsce (np. na pulpit Windows) i dwukrotnie kliknij ikonę:


W oknie, które pojawi się na ekranie, odpowiedz twierdząco na wyświetlone pytanie, klikając przycisk Tak.


Wyświetli się okno instalacyjne programu Instalacja – e-pity 2011. Na pierwszym etapie instalacji znajdziesz informację o tym, że program jest bezpłatny pod warunkiem przekazania 1 proc. podatku na dowolną organizację pożytku publicznego (OPP). Jest to warunek konieczny do skorzystania z tej aplikacji. W naszym warsztacie zakładamy, że zdecydujesz się korzystać z programu, tzn. przekazać 1 proc. swojego podatku na jakiś cel charytatywny. Kliknij Dalej.


Na kolejnym etapie zapoznaj się z treścią umowy licencyjnej. Następnie zaznacz opcję Akceptuję warunki umowy i kliknij Dalej.Dalsze etapy instalacji przebiegają standardowo. Musisz je jedynie potwierdzać, nie zmieniając domyślnych ustawień instalatora.

Pierwsze uruchomienie


Po zakończeniu instalacji program zostanie uruchomiony automatycznie. Jednocześnie na pierwszym planie pojawi się okno przeglądarki internetowej z wczytaną stroną zawierającą podziękowania za instalację programu, a także mnóstwo odsyłaczy do kolejnych stron zawierających dodatkowe informacje i poradniki związane z prawidłowym wypełnieniem rocznego zeznania podatkowego.


Zamknij lub zminimalizuj okno przeglądarki i przełącz się na okno programu e-pity 2011. Jeżeli na pierwszym planie zobaczysz komunikat, kliknij w nim przycisk Tak.


Po zaakceptowaniu automatycznej aktualizacji rozpocznie się pobieranie instalatora nowszej wersji programu. Gdy proces pobierania się zakończy, zostanie automatycznie uruchomiony instalator. Postępuj zgodnie ze wskazówkami z warsztatu „Instalacja”. Po zakończeniu instalacji najnowszej wersji programu aplikacja e-pity 2011 zostanie uruchomiona automatycznie. Tym razem już bez wyświetlania okna przeglądarki opisanego w pierwszym kroku tego warsztatu.


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 2/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto