A A A

TOP 5 Najlepsze mobilne listy zadań

PC Format 11/2017
Dobrze przygotowana lista zadań pomoże produktywnie przejść przez dzień przypomni o nadchodzących wydarzeniach lub rzeczach, które masz spakować do szkoły czy pracy. Mobilną aplikację możesz wykorzystać także do współdzielenia zadań z członkami rodziny lub współpracownikami. [GŁ]


Utworzona lista zadań synchronizuje się między wszystkimi twoimi urządzeniami mobilnymi, a także komputerem (jest dostępna z poziomu peceta). Niektóre aplikacje tego typu posiadają dodatkowe moduły do wykonywania notatek. Czasem można zsynchronizować listy z kalendarzem online lub chmurą.

Założenia testu

W teście znalazły się aplikacje, których główną funkcją jest sporządzanie list zadań. Z tego względu nie umieściliśmy w nim popularnego programu Evernote czy Google Keep, te programy służą przede wszystkim do prowadzenia notatek. Sprawdziliśmy darmowe i płatne wersje aplikacji. Funkcjom wymagającym wykupienia abonamentu przyznano troszkę niższe oceny, by test wyłonił najlepszy program bez opłat.

1. Any.do: lista zadań, Kalendarz, Przypomnienia


To program przystępny pod wieloma względami. Po uruchomieniu aplikacja wita cię ekranem z zadaniami podzielonymi według dat. Możesz łatwo sprawdzić plan na dziś, jutro czy resztę tygodnia, ale zadania i wydarzenia możesz grupować także w własne kategorie – podzielisz je np. na prywatne i służbowe. By zwiększyć czytelność, listę można nanieść na kalendarz – inne apki w teście nie mają tej funkcji.

Inna unikalna możliwość to stworzenie planu zadań. Apka sprawdzi, jakie wydarzenia są zapisane na dany dzień, potem zapyta o porę, w której chcesz wykonać każde z nich. Następnie ułoży je w kolejności i da możliwość przełożenia wybranych na później. Mechanizm poprawia świadomość zadań, jakie czekają każdego dnia, i ułatwia wyznaczanie priorytetów.

Interfejs aplikacji nie posiada charakterystycznego dla Androida menu wysuwanego z boku ekranu, co może zmylić część użytkowników. Funkcje rozdzielono tu między zakładki widoczne u dołu ekranu. Polski interfejs ma kilka błędów w tłumaczeniu.

Korzystanie z płatnej wersji programu jest najtańsze, a abonament rozliczany jest co miesiąc, ale jeśli chcesz synchronizować wydarzenia między wieloma urządzeniami, musisz doliczyć 5 zł do miesięcznej opłaty.

Ocena: dobra, 4,45
Cena: 9,99 zł/mies. za jedno urządzenie
Adres: http://pcformat.pl/u/3069

2. Todoist: lista zadań


Ta aplikacja ma bardzo ciekawą funkcję rozpoznawania wprowadzonego tekstu. Możesz utworzyć zadanie o nazwie np. „Spotkanie z Alicją jutro o 11”, a program sam rozpozna datę wydarzenia i ustawi alarm na odpowiednią godzinę. Klikanie jest tu więc ograniczone do minimum – i dobrze, bo ikony, których użyto w menu tworzenia zadań, są bardzo nieintuicyjne.

Największą „wadą” aplikacji jest brak dostępu do powiadomień i alarmów w wersji darmowej. Pakiet premium jest dość drogi i co gorsza dostępny tylko w abonamencie rozliczanym za rok z góry.

Ocena: dobra, 4,17
Cena: 134,99 zł/rok
Adres: http://pcformat.pl/u/3070

3. Remember the milk


Sympatyczna krowa jest „twarzą” dość drogiej aplikacji, która nie wyróżnia się pod względem funkcjonalności na tle innych. Wyjątkiem jest możliwość wysyłania powiadomień o zadaniach na e-maila. Program rozpoznaje też wpisywany tekst (jak Todoist), ale tylko w języku angielskim. W interfejsie aplikacji wykorzystano dużą ilość tekstu, a mało ikon. Listy zadań można ukrywać, by widoczne były tylko te najistotniejsze.
Ocena: dobra, 4,01
Cena: 142 zł/rok
Adres: http://pcformat.pl/u/3071

4. Lista zadań (Splendo)


Polska i jedyna w teście darmowa aplikacja. Jej wersja premium istnieje, ale jedyne, co robi, to usuwa reklamy, choć w trakcie testu nie było ich nawet w wersji darmowej. Mimo braku niektórych funkcji aplikacja jest godna polecenia. Przypadła nam do gustu możliwość czytania na głos nazw zadań przez syntezator mowy zamiast zwykłego sygnału powiadomienia. Najbardziej przeszkadza brak grupowania zadań według dni.
Ocena: dobra, 3,89
Cena: 9,99 zł/jednorazowo
Adres: http://pcformat.pl/u/3072

5. Wunderlist: To-do List & Tasks


„Wspaniała lista” okazała się najgorszą w teście. Najbardziej brakowało nam funkcji szybkiego dodawania zadań z poziomu centrum powiadomień, nie ma też wyzwalania powiadomień na podstawie lokalizacji GPS. Rozpoznawanie tekstu nie działa, a wydarzeniom nie można nadawać priorytetów. Program ma jednak bardzo ładny interfejs – za tło dla listy może służyć zdjęcie z galerii. Inna unikatowa funkcja to wbudowany czat do rozmów z osobami, z którymi współdzielisz listę zadań.
Ocena: dobra, 3,82
Cena: 22,20 zł/mies.
Adres: http://pcformat.pl/u/3073


Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Artykuły z wydań

 • 2023
 • 2022
 • 2021
 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 1/2022
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto