A A A

Tak uratujesz swoje pliki

PC Format 02/2016
Najsłabszym ogniwem systemów zabezpieczających dane na pececie jest ich użytkownik. Nawet najlepszy pakiet ochronny nie pomoże, jeśli sam popełnisz błąd, przypadkowo usuniesz ważne pliki lub uruchomisz złośliwy kod. Wtedy jedynym pewnym rozwiązaniem jest sięgnięcie po kopię zapasową i narzędzie, które wyciągnie cię z tarapatów. Sylwester Żochowski


Pliki gromadzi się na dyskach latami, ich utrata trwa chwilę. Przyczyną może być awaria sprzętu – dysk twardy (zarówno ten klasyczny, z wirującymi talerzami, jak i nowoczesny dysk SSD), to urządzenia, które mają ograniczoną żywotność. Jeden dysk będzie pracował sprawnie latami, inny zepsuje się po miesiącu. Najgorsze jest to, że szwankowanie dysku nie ma wyraźnych objawów i do końca nie wiadomo, kiedy nastąpi katastrofa. Kolejną przyczyną utraty danych może być atak złośliwego kodu. Wirusy potrafią wyczyścić zawartość dysku lub zablokować dostęp do nich, co nieraz równoznaczne jest z ich utratą. Ostatnią, ale niestety najczęstszą przyczyną utraty danych z komputera jest ludzki błąd – przypadkowe skasowanie plików czy niefortunnie przeprowadzone formatowanie. Wypadek może się zdarzyć każdemu i należy być na to przygotowanym. Wtedy warto jest mieć w szufladzie pendrive’a ratunkowego oraz dysk z wykonanymi kopiami zapasowymi systemu i danych. Pełna wersja programu AOMEI Backupper Pro 3.2 z naszej płyty pozwala w szybki i wygodny sposób przygotować kopię bezpieczeństwa pojedynczych plików, partycji i całego dysku twardego, a także pełny obraz systemu operacyjnego wraz z zainstalowanymi aplikacjami. W przypadku awarii sprzętu lub ataku wirusa będziesz mógł bezproblemowo odzyskać dane lub przywrócić sprawność komputera, korzystając ze specjalnego nośnika ratunkowego, który utworzysz na pamięci USB lub płycie CD. Program umożliwia też sklonowanie dysków lub całego Windowsa i przeprowadzenie migracji na inny dysk. Pozwala to przenieść system np. na nowy, szybszy dysk bez konieczności jego reinstalacji i konfiguracji.

Funkcje programu Backupper

Kopie zapasowe


- System Backup
Tworzenie obrazu partycji systemowej
- Disk/Partition Backup
Kopiowanie zawartości dysku lub partycji
- File Backup
Zabezpieczanie wybranych plików i folderów
- File Sync
Synchronizacja plików i folderów


Odzyskiwanie


- Przywracanie sprawności Windowsa i odzyskiwanie danych z kopii zapasowej


Klonowanie


- Disk Clone
Klonowanie całego dysku twardego
- System Clone
Klonowanie systemu Windows
- Partition Clone
Klonowanie pojedynczej partycji


Wybrane narzędzia


- Create Bootable Media
Tworzenie nośnika ratunkowego
- Merge Images
Łączenie kilku przyrostowych kopii zapasowych

​​​​​

Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Hulajnogi pod kontrolą
18 września 2020
Władze Lublina regulują zasady korzystania z urządzeń transportu osobistego.


Twiddlesum – jedyny taki kalkulator
17 września 2020
Twiddlesum łączy sposób wykonywania działań charakterystyczny dla pierwszych liczydeł – abakusów – z nowoczesną, komputerową techniką.
Artykuły z wydań

 • 2020
 • 2019
 • 2018
 • 2017
 • 2016
 • 2015
 • 2014
 • 2013
 • 2012
 • 2011
 • 2010
 • 2009
 • 2008
 • 2007
Zawartość aktualnego numeru

aktualny numer powiększ okładkę Wybrane artykuły z PC Format 5/2020
Przejdź do innych artykułów
płyta powiększ płytę
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto